Meditatsiooni õpetaja väljaõpe

Eesti Meditatsiooni Kool pakub ainsana Eestis meditatsiooni õpetaja väljaõpet. See aastane meditatsiooni kursus, mille õppekava vastab riiklikule õppekava standardile, on üks väheseid omataolisi ka kogu Euroopas.
NB! Kuna tegu on ainukordse põhjaliku meditatsiooni õppega, siis lisaks õpetajate koolitamisele, annab kool võimaluse samadel alustel ja tingimustel tulla samasse õppegruppi õppima ka kõigil neil huvilistel, kes tahavad õppida põhjalikult meditatsiooni ÜKSNES ISEENDA JAOKS ja ei plaani (vähemalt esialgu) seda teistele õpetama hakata.

Meditatsiooni õpetaja meditatsiooni kursus lõpeb 2 sertifikaadiga:

1. Meditatsiooni õpetaja tunnistus ja
2. rahvusvaheline sertifikaat, mis annab võimaluse juhendada õpitud meditatsioone kõikjal maailmas.

Järgmine õppegrupp

Meditatsiooni kursuse järgmine õppegrupp: 27 aprill 2024 – 14 september 2025
Kursus toimub enamasti 1 kord kuus L ja P kl 10.30 – 18.30

Kui Sa ei ole kindel, kas tahad hakata meditatsiooni õpetajaks

ka sel juhul võid tulla osalema – siis saab sellest meditatsiooni koolitusest meditatsiooni tee iseenda jaoks. Palju võib muutuda ka selle aastaga, mitmetes on see soov tärganud, sest kõik on nii põnev ning meditatsiooni teadmiste-oskuste jagamine hakkab meeldima. Enesekindlus kasvab väga palju selle ajaga, aga kohustust meditatsiooni õpetama hakata ei ole.

Meditatsiooni õpetaja kursusel käsitletakse

vaid valgustunud meistrite (Buddha, Lao Tzu, Osho, Krishnamurti, Gurdijeff) õpetusi, elukäsitlusi, tehnikaid ja meditatsioone.

Meditatsiooni õpetaja koolituse õppekava

vastab täiendkoolituse riiklikule õppekava standardile. Meditatsiooni kursusel on iga kuu erinev temaatika.
Eesti Meditatsiooni Kool on Täiskasvanute Täiendkoolitusasutus, mis on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS), majandustegevuse teade nr 12794904.

Meditatsiooni õpetaja kursus lõpeb hindamisega

1. REFERAAT

HINDAMISE ALUS: Hindamise aluseks on õppija poolt kirjutatud referaat, pikkusega 3 – 5 trükilehte, A4 formaadis. Referaat tehakse kursuse jooksul käsitletud teemal.
HINDAMISE MEETOD: referaadi esitlus, mis toimub lõpulaagrisNB! õppija saadab referaadi kooli e-postile hiljemalt 15 päeva enne laagri algust.
HINDAMISE KRITEERIUMID:õpitud materjalist õige arusaam lähtuvalt õppeperioodi jooksul käsitletud materjalistselge, lihtne ja arusaadav väljendus*

2. MEDITATSIOONI JUHENDAMINE, INSTRUEERIMINE

HINDAMISE ALUS JA MEETOD: õppija presenteerib grupi ees ühte enda poolt valitud OSHO aktiivset meditatsiooni
HINDAMISE KRITEERIUM:õppija tutvustab instruktsiooni korrektselt ja meditatsiooni instruktsioonis kirjas olevate väljendite ning sõnadega

Õppematerjal

Koolituse läbimisel saab õppija

1. üldise ülevaatliku materjali õppeperioodi jooksul läbitud loenguteemade kohta

2. juhendaja juhendi: OMIDAF® kursuse materjali ehk OSHO aktiivseid meditatsioone tutvustava ja kirjeldava materjali, koos vajalike “võtmesõnade” ja selgitustega

Meditatsiooni õpetaja koolituse õppekava looja ja õpetaja

Chandini Sarita, rahvusvaheliselt sertifitseeritud terapeut ja meditatsiooni õpetaja, Eesti Meditatsiooni Kooli rajaja ja juht

Chandini Sarita (Seeda Randroo) meditatsioonitee on kestnud 16+ aastat, millest 9 aastat on õppinud ta meditatsiooni Indias – meditatsiooni sünnimaal, OSHO Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses Punes, olles seal ise ka juhendaja.

Tänaseks omab Sarita palju sügavaid isiklikke kogemusi erinevaist teadvuse seisundeist ja meditatsiooni protsessi sügavat mõistmist.

Ta on asutanud ja juhib Eesti Meditatsiooni Kooli, olles ka Osho Eesti Meditatsiooni Keskuse üks rajaja ning juht.

Sarita on rahvusvaheliselt sertifitseeritud meditatsiooniõpetaja ning terapeut

Erialalt on ta aga Tartu Ülikooli diplomeeritud psühholoog, kes on lisaks õppinud 3 aastat ka Geštaltterapeudiks.
Omab üle 25 aasta psühhoterapeudina töötamise kogemusi. Samuti oli ta üks esimesi koolipsühholooge Eestis.
Üle 15 aasta on ta koolitanud täiskasvanute gruppe, enamasti eesti suurettevõtteid (suhtlemine, meeskonnatöö).

Kõik see on avaldanud mõju nii tema enda meditatsiooniteele kui ka tema õpetustele – juhendamistele meditatsiooni maailmas.