OSHO No-Dimension Meditatsioon®

See aktiivne tsentreeriv meditatsioon põhineb sufi tehnikatel, mida Osho on edasi arendanud ja laiendanud. Kasutades hingamist ja mitmeid koordineeritud kehaliigutusi, millele järgneb keerutamine, koondub teie energia harasse, eluenergia keskusesse, allpool naba. Sealt saate te vaadata mõistust ja kogeda teadlikkust ning terviklikkust, keha liigub igas suunas, keskpunkt on liikumatu.

Instruktsioon
Meditatsioon kestab ühe tunni ja sellel on kolm etappi. Meditatsioon lõpeb, kui kuulete kolme gongi lööki.
Esimeses kahes etapis on silmad avatud, kuid pole fokusseeritud millelegi konkreetsele. Kolmandas etapis on silmad kinni.

Esimene etapp: 30 minutit
See on kuueosaline liikumistsükkel, mida korratakse pidevalt ja mida saadab heli “Shoo”, mis tõuseb teie nabast kõrisse. Heli aitab muutuda teie liikumistel vabamaks ja kergemaks meditatsiooni edenedes. Tehke liigutusi ja helisid armastava südame ja keskse teadlikkusega.
Alustage seistes ühel kohal, vasak käsi südamekeskusel ja parem käsi haara või naba keskusel – kuni kell heliseb ja annab märku liikumistsükli algusest:

 1. Liigutage mõlemad käed haara keskusele, sõrmed suunaga allapoole ja käte seljad teineteist puudutamas.
  Nina kaudu sisse hingates tõstke käed südamekeskusele.
  Hingake välja, lastes kuuldavale heli “Shoo”, viies oma vasaku käe tagasi harale ja samal ajal oma parema käe ette (peopesa all) ning astuge oma parema jalaga samal ajal ühe sammu võrra etepoole.
  Tulge tagasi algasendisse, mõlemad käed haaral.
 2. Korrake sama liigutust vasaku käega ja vasaku jalaga etepoole astudes. Tulge tagasi algasendisse, mõlemad käed haaral.
 3. Korrake seda liigutust parema käe ja jalaga, pöörates nüüd 90 ° paremale. Tulge tagasi algasendisse, mõlemad käed haaral.
 4. Korrake seda liigutust nii, et vasak käsi ja jalg keeravad 90 ° vasakule poole. Naaske hara kahe käega algsesse asendisse.
 5. Korrake seda liigutust parema käe ja jalaga, keerates nüüd 180 ° päripäeva paremale (ümber parema õla). Tulge tagasi algasendisse, mõlemad käed haaral.
 6. Korrake seda liigutust nii, et vasak käsi ja jalg keeravad nüüd 180 ° vastupäeva vasakule (ümber vasaku õla). Tulge tagasi algasendisse, mõlemad käed haaral.
  Puusad ja silmad on alati suunatud käe liikumise suunas. Kasutage graatsilisi liigutusi pidevas voolulisusega, rütmis muusikaga. See meditatsiooni etapp algab aeglaselt ja kogub intensiivsust. Kui muusika muutub järk-järgult kiiremaks, ilmneb keskuse vaikus veelgi.
  Võib juhtuda, et tulete teistega sünkroonsusest välja. Kui see juhtub, pöörduge lihtsalt samasse rütmi nagu kõik teised. See etapp on läbi, kui muusika peatub.

Teine etapp: 15 minutit
Mõneks hetkeks ristake oma käed südamekeskusel ja kummarduge armastava tänulikkusega eksistentsile ja iseendale.
Kui muusika tempo muutub, hakake pöörlema kas vasakule või paremale poole, kumb tundub parem. Kui pöörlete paremale, alustage parema jalaga ja parema käega ümber parema õla pöörlemist ning sirutage vasak käsi välja vastassuunas. Pöörlemise ajal võite oma käte asendit muuta mistahes moel, mis teile tundub hea. Te pöörlete just nii, nagu väikesed lapsed muudkui pöörlevad.
Kui te pole enne keerutanud, alustage väga aeglaselt; kui teie keha ja meel on juba kord liikumisele häälestunud, hakkab keha loomulikul viisil kiiremini liikuma. Kui te muutute uimaseks, võite korraks peatuda, siis alustage uuesti.
Pöörlemise lõppemisel aeglustuge koos muusikaga ja jällegi rista oma käed südamekeskusel.

Kolmas etapp: 15 minutit
Heitke kõhuli, silmad kinni ja laske kogu kogutud energial endast läbi voolata. Kui teil on ebamugav lamada kõhuli, lamage selili. Midagi pole vaja teha, lihtsalt ole.