Meditatsioon algab alles sealt, kus igasugune mõtlemine teeb pausi

krishnamurtiKas on meditatsioon või on mõtlemine, aga koos neid eksisteerida ei saa. Meditatsioon saab juhtuda vaid mõttepausis ja selles pausis on erapooletus, neutraalsus – ei ole ainsatki hinnangut ega arvamust selle kohta, mida sel ajal tunnetad. Kõik lihtsalt ON OLEMAS. Sina ka – lihtsalt eksisteerid. Pole paremat ega halvemat, pole suurepärast, pole uskumatut, isegi pole seda mõttesähvatust et “oh, kui hea on olla!”. Midagi ei ole ja samas – kõik on. Ning sa tead, et kõik ON. Sa lihtsalt ei nimeta seda – ei sõnades, ei milleski. Ei ole sildistamist. Sa lihtsalt tead.

Oled kui õhk. Kujuta ette, mis “tunne” on olla õhk. Läbipaistmatu, kerge, vaba, õhuline, isetu, muretu, emotsioonitu, tunneteta, mõteteta. liikuv, hõljuv, lendlev – kõikjal.
See on SEE.

Meditatsioonis laieneb teadlikkus.
Teadlikolu kõigest samal ajahetkel – siin ja praegu, nüüdsama. Nagu näiteks, kui ajad kellegagi ruumis juttu, siis selles ruumis on peale teie kahe veel seinad, põrand, igasugust mööblit…, aga sa ei märka seda – sa ei ole sellest teadlik ehkki kõik need esemed on teie mõlemaga koos samas ajas – siin ja praegu. Sa ei märka seda seepärast, et sa ei ole ERK, su tähelepanu ei ole erk. Seetõttu ei ole sa teadlik elus väga paljust mis ON. See on küll Su “käeulatuses” aga sa ei märka.

Meditatsioon on avardunud tedlikkus. Olemasolust.
Siis sa tead paljut, pole vaja enam kelleltki midagi küsida….  Kõik küsimuste vastused on sinu enda sees olemas. Nii on küll alati olnud, aga nüüd on uks lihtsalt lahti. Küsimused kaotavad tähenduse. Pole enam ühtki. Lahendused on kõikjal. Õigupoolest on need siis lihtsalt teadmised. Ja sa tead kuhu lähed, tead kes sa oled, mida vajad, mida ei vaja…
Meditatsioon ei tee sind eluvõõraks, vaid Sa näed siis elu teisiti, suhtud kogu elamisse ning elusse teisiti.

Jah, meditatsioon algab alles sealt, kus igasugune mõtlemine teeb pausi.
Ole aga erksaimast erksaim selles osas, et mida rohkem sina arened, seda kavalamaks muutub ka mõistus. Sa arvad, et ei mõtle, ega märka, et “Nii hea!” on ka mõte. Sisekõne on alati mõtlemise tulemus. Ja iga sõna on seotud mõttega.
Samuti kui nähakse silme ees pilte, värve, vahel isegi lausa nagu filmi, tuleb olla teadlik, et ka kujutluspildid tähendavad mõtlemist – see on kujundlik mõtlemine enne loogilise mõtlemise välja arenemist – see on esmane mõtlemise vorm, mis lapsel areneb.

Selleks, et jõuda tõelise mõttepausini ehk siis meditatsioonini, milles on TÜHJUS (nagu õhk), on vaja teha õigeid tehnikaid, sest on palju tehnikaid, mis selleni sind kunagi ei vii. Õiged tehnikad on sündinud valgustunud meistrite “käe läbi”.

Eesti Meditatsiooni Kooli kursustel seda kõike ka õpime ja jagame.

Õpetaja Chandini Sarita, on välja töötanud riiklikule õppekava standardile vastava MEDITATSIOONI ÕPETAJA väljaõppe kursuse, mida ta ise ka juhendab.
Uus, kolmas õppegrupp alustab 7.mail 2022 ning kahes esimeses grupis on õppimas kokku üle 60 inimese.
Kursus annab 2 sertifikaati: Meditatsiooni õpetaja tunnistuse ja rahvusvahelise sertifikaadi konkreetsete meditatsioonide juhendamiseks üle kogu maailma.

Sarita on Eesti Meditatsiooni Kooli asutaja ja juht, OSHO Eesti Meditatsiooni keskuse üks rajaja ning juht, rahvusvaheliselt sertifitseeritud meditatsiooniõpetaja ja terapeut

Kirjutised, Sarita intervjuud meditatsioonist 1 / 2 / 3 ja TV saated 1 , 2 , 3 , 4