Chandini Sarita / Seeda Randroo

Chandini Sarita (Seeda Randroo) meditatsioonitee algas 2006 aastal.

Kõik on omavahel seotud ja ta ei osanud arvatagi, kui läks õppima Hiina traditsioonilist meditsiini, et see otsus muudab ta elu täielikult. Mediteerimine, mis oli nende kolme aastat kestvate õpingute üks osa, jäi ka peale Hiina Traditsioonilise Meditatsiooni kooli lõpetamist tema elu
igapäevaseks osaks.

Peale seda on Sarita mediteerinud ka Indias – meditatsiooni sünnimaal, peaaegu aasta.
Tänaseks omab Sarita sügavaid isiklikke kogemusi erinevaist teadvuse seisundeist.

Sarita on rajanud Eesti Meditatsiooni Kooli (2015), olles ka Osho Eesti Meditatsiooni Keskuse (2014) üks rajaja ning juht.

Sarita on rahvusvaheliselt sertifitseeritud meditatsiooniõpetaja ning terapeut, olles juhendanud meditatsioone ka Osho Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses Punes, Indias.

Mis toimus enne meditatsiooni leidmist?

Erialalt on Seeda Randroo (meditatsiooni nimega Chandini  Sarita) Tartu Ülikooli diplomeeritud psühholoog, kes on lisaks õppinud 3 aastat ka Geštaltterapeudiks ja kes omab psühhoterapeudina pikaaegseid kogemusi psühholoogilise nõustamise alal: pere nõustamine, laste nõustamine, suhtenõustamine jne. Lisaks 10 aastat ka ettevõtetele pakutavaid koolitusi ja – konsultatsioone.

Kõik see on avaldanud mõju nii tema enda meditatsiooniteele kui ka tema õpetustele – juhendamistele meditatsiooni maailmas.

Meditatsioon on elu osa ja iseenda sisemaailm ei ole väiksem või värvitum kui see, mis asub väljaspool sind. See on üllatuslik tee, mis toob endaga kaasa hingerahu, mida rohkem iseenda põhiolemuseni jõutakse.

Mis veel juhtuda võib?
Mitmeid uusi asju võib tekkida.
Saritaga näiteks juhtus see, et  Hiina traditsioonilise meditsiini õpingute alustamisel ehk mediteerimise alustamisel, hakkas ta ootamatult iseendalegi, kanaldama luulet. Nagu ta ise ütleb, oli see temast täiesti sõltumatu protsess, tal tuli lihtsalt avada arvuti, ning olla valmis vastuvõtuks ja ülikiireks kirja panekuks, sest kõik lausa voolas ja arvuti klahvid klõbisesid kiirelt . Esimesel aastal vahendas ta lausa 30-40 luuletust päevas, nüüd ei võta ta aga selleks enam nii palju aega, sest teha on ka palju muud. Aeg ajalt siiski ka nüüd avab ta selle ukse…. Ja kes soovib lugeda Sarita viimase aja luulet, siis saab seda teha www.poogen.ee kus ta kirjutab kirjanikunimega aaloe.

Sarita omab OSHO Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse sertifikaate, mis ananvad talle õiguse ja loa juhendada erinevaid meditatsioone ja meditatiivseid teraapiaid nagu OSHO “Müstiline Roos”;  OSHO “No Mind”; OSHO “ Tuletades meelde unustatud keele, rääkides oma KehaMõistusega”.
Lisaks omab Sarita ka rahvusvahelsit sertifikaati, et juhendada kursust “Enesehüpnoos meditatsiooniks”.

Sarita on juhendanud veel ka palju meditatsioonikursuseid,  mindfulness meditatsiooni laagreid ja erinevaid meditatsioone.

Sarita on Eesti meditatsiooni maailmas üks kogenenumaid meditatsiooni õpetajaid, mistõttu on ta välja töötanud MEDITATSIOONI NÕUSTAJA õppeprogrammi, mida ta ka juhendab, ja aastane MEDITATSIOONI ÕPETAJA õppekava on kohe- kohe valmimas, mis esitatakse ka riiklikuks registreerimiseks.

Kuna meditatsioon on väga isiklik asi, siis Sarita juurde saab tulla õppima ka eraviisiliselt.

SARITA ERASEANSID

mindfulness ja meditatsiooni individuaalõpe / individual meditations
töö alateadvusega , keha ja meele tasakaalustamine/ work with the subconscious mind; body – mind balancing
enesehüpnoosi seansid / self-hypnosis sessions
erinevad teraapiad / therapies
psühholoogiline nõustamine
jaapani näomassaaž / Japanese face massage (spetsiaalne õpe ja sertifikaat)

Psühholoogiline nõustamine
NÄITED SELLEST, MILLISTE PROBLEEMIDEGA PÖÖRDUDA:
ärevus, hirm, madal enesehinnang, depressioon, rahulolematus, sõltuvus, üksildus, lootusetus, suhtlemisprobleemid või – raskused, konfliktid iseendaga, teistega, perekonnaga; läheduse puudus, armukadedus, vanemlikud oskused, lahutus jne. Tule ka siis, kui sa ei tea, mida elus tahad teha ja mis on su tugevused.
Tegelikult ei ole probleemi, mida ei saaks lahendada. Kõigel on oma tee ja lahend.

VAATA JA TUTVU Saritaga (Seeda Randrooga) ning tema tegemistega:
Artiklid:
– ajakirjas “Tervendaja” “Uskudes meditatsiooni tervendavasse väesse”
– ajakirjas “Sport”  “Kuidas meditatsioon aitab leida meelerahu”
– ajakirjas “Müstilised lood” “Seeda Randroo rännakud sisemaailmas”

TV saated:
– Tallinna TV Meditatsioonist ja Eesti Meditatsiooni Koolist
– Tallinna TV Meditatsioonilaagrid. Milleks mediteerimine?
– Tallinna TV, saade Maatriks “HIRM” 1 osa ja 2 osa

Videod:
KOGEMUSLUGU JAAPANI NÄOMASSAAŽI seansist

================================================

IN ENGLISH

Sarita (Seeda Randroo) is a psychologist/ psychotherapeut, graduated at Tartu University in Estonia.
She studied 3 years the Gestalt Therapy, Solution Oriented Breaf Therapy and 3 years Chinese Traditional Medicine. Graduated also the course of Self-Hypnosis for Meditation.
Sarita (Seeda Randroo) have worked as a psychologist/councellor more than 30 years: work with families, childrens and companies. She have facilitated different psychological and social skills trainings and development groups for the companies, but also more than 10 years different meditations and meditative therapies groups.

She is certified facilitator by International Meditation Center. Sarita is one of the leaders of Meditation Center in Estonia where she lead regular meditations and courses.
She have established the Estonian Meditation School too.

Sarita (Seeda Randroo) have leaded and participated in Estonian TV programs about different psychological topics, for example about “Fear”.

Maatriks + vestlusring HIRM 1. osa

She will lead following classes:
Meditations
Meditative therapy „Mystic Rose”
Meditative therapy “Reminding Yourself of the forgotten language of talking to Your BodyMind”
Meditative therapy “No Mind”

PRIVATE SESSIONS:
work with the subconscious mind
emotional releasing sessions
energy work