OSHO Dünaamiline Meditatsioon

OSHO Dünaamilist Meditatsiooni nimetatakse revolutsiooniks teadlikkuses.

See on teaduslikult väljatöötatud tehnika arvestades tänapäeva inimese arengut. Osho Dünaamiline Meditatsioon on üks kõige teaduslikemaid meetodeid, et tervendada ja luua terviklikkuse kolme kehaosa vahel – keha, mõistus ja süda.

Esimene staadium, selles meetodis, spetsiaalset viisi hingamine, mõjutab aju osa, mis võimaldab meil vabaneda suuraju kontrollist. Seega emotsioonid ja instinktid pääsevad valla.

Teine staadium, katarsis, töötab aju osaga, puhastades blokeerunud emotsioonid ja vabastades vanadest vaimsetest mälestustest ja traumadest.

Kolmandas staadiumis, läbi hüppamise ja kasutades spetsiaalset heli, sa liigutad energiat keha kõrgpunkti ning läbi selle saavutad sügava terviklikkuse tunde. Sa võid saavutada oleku, kus sa hüppad ilma igasuguse pingutuseta 10 minutit järjest.

Lähtudes nõelravi süsteemist, inimese jalataldadel on mitmeid energiapunkte, mis on väga olulised. On avastatud, et mõjutades jalataldu – nagu sa teed kolmandas staadiumis hüpates, sa mõjutad positiivselt oma aju, seepärast on ka oluline kolmandas staadiumis maanduda labajalgadele.

Neljandas staadiumis– peatudes järsku ja olles liikumatult, jäätunult – kogu süsteem on juba sügavas ühtsuses ja energia liigub vabalt kogu kehas. Sa ei ole enam fragmenteeritud vaid su olemus on voolav. See on põhialus millest sa saad kogeda iseennast. Nagu Osho ütles, kõik ülejäänud staadiumid on ettevalmistuseks: see on punkt, kus on võimalik kogeda meditatsiooni.

Viies staadium– Tähistamine!

Seda meditatsiooni on teaduslikult uuritud, ja saadud tulemused kinnitavad asjaolu, et nimetatud meditatsioon aitab leevendada stressi, pingeid, ärevust, hirmu, viha, kurbust, depressiooni.

Osho Dünaamiline Meditatsioon on neil põhjustel kasutusel ka haiglates.

Osho on soovitanud võimaluse korral teha seda meditatsiooni 21 järjestikust päeva, sest mõistus on nõus tegema muutust peale 21 päeva. Kuid ka igal üksikul korral, mil seda meditatsiooni tehakse, on sel oma toime.

Eesti Meditatsiooni Koolis saab õppida seda meditatsiooni nii eraviisililselt (individuaalõppes), kui ka osadel kursustel, juhul, kui sellega alustatakse kursuse päeva (täpsusta, kui on huvi).