Mis on Gibberish?

Osho on loonud No Mind 7 päevase teraapia, kus 1 tund on Gibberishi ja teine tund sisevaatlust. Samuti soovitab Osho oma raamatutes teha Gibberishi enne uinumist neil, kel uneprobleemid jne

Mis aga on Gibberish?

Gibberish on keel, mida olemas ei ole või mida sa ei tea. Kui sa ei tea hiina keelt, siis räägid hiina keeles; kui sa ei tea prantsuse või hindi keelt – võid rääkida prantsuse või hindi keeles…


Selles teadmata-tundmata keeles saad öelda välja kõik, mida oled kunagi öelda tahtnud ja mida pole suutnud öelda tsivilisatsiooni, hariduse, kultuuri ja ühiskonna tõttu. Ole väga kirglik, räägi nii, nagu oleks kaalul kogu su elu.  Ütle välja kõik, mis su mõtetes liigub. Seal on igasugust prügi – viska see välja! Ja sa pead olema selles totaalne!

Too kuuldavale kõik hääled, žestikuleeri…. Lase kõigel tulla, lausu need välja. Üks heli ja asi viib teiseni…. Luba lihtsalt seda, mis sulle pähe tuleb, ilma selle mõistlikkuse, tähenduse või olulisuse pärast vaeva nägemata. Naudi esimest korda väljendusvabadust! See on sama, mis kõigil lindudel.

Tee seda täielikult, suure entusiasmiga…. Ole autentne, aus…. Ära tegutse ega tee seda automaatselt nagu robot. Ole siiras … tee sellest reaalsus …. Nii et ära ole keskklass. Ole esmaklassiline hull inimene! Kartmatu. Ära säästa midagi. Ära istu seal nagu Buddha; see etapp tuleb hiljem. Pea meeles, et meditatsiooni esimene samm on unustada kogu maailm ja visata välja kogu oma hullumeelsuse prügi, helid, žestid…. Välja visates leiad end muutumas kergeks, elavaks. Kuid ole täielik, sest kui oled sellest vabanenud, on võimalus minna sügavaimasse vaikusse, kuhu sa pole enne sattunud.

Nagu Osho seda kirjeldab:

“Lülita teadvus välja ja lase alateadvusel rääkida …”

“Pead olema autentne. See pole kellegi teise jaoks, vaid taeva jaoks. Ja taevast ei saa petta. ”

„See on üks kõige ekstaatilisemaid meditatsioone, mis eales olnud. Kui sisened sellesse, muutu üha rohkem ekstaatilisemaks. Kui keha hakkab liikuma, käed hakkavad liikuma, žestid ilmnevad ja sa tunned justkui et sa hüpled või tantsid, siis luba kõigel sel juhtuda. Lase kogu oma kehal ja olemisel seda öelda. Ja süvene sellesse üha sügavamale – ole selle omanduses. ”

NB! meelde tuleb jätta, et  ALATI kui teed gibberishi, tuleb olla sama pikka aega ka liikumatu ja vaikne.

MIKS TEHA GIBBERISHI?

Me oleme oma mõtete ohvrid, kui nii võib öelda. Meie probleemid, meie emotsioonid on mõtete kammitsais ja neist tingitud. Me identifitseerime end oma mõttemaailmaga ja oleme oma tunnetuse, intuitsiooni kaotanud. Intuitsiooni hääl on küll me sees, kuid see on vaikne sosin ja ei kuuldu mõttemürast läbi…
Kui oled väsinud, kurnatud, kui on peavalud, unehäired, kui oled ärev, sest oled püüdnud lahendada mingeid samu probleeme, kuid need ei ole kuhugi sind välja viinud,  kui sa ei tea, mida eluga peale hakata, kui oled loomeinimene ja vajad uudseid ideid, kuid peas on vaid copy-paste või kui oled “töönarkomaan” või ettevõtja kel on vaja järjest teha olulisi otsuseid, kel on vaja väga palju vastutada… jne, siis on hea teha gibberishi. See on kui puhastustuli. Vabastab, kergendab, õhutab, tühjendab… Et uus saaks tulla, on vaja uue jaoks kohta. Vana on copy-paste ja kopeeritud tuhandeid eksemplare – ikka sama, ikka sama, ikka sama… Uus, üllatav on ootel, kuni sa oled teinud ta jaoks võimalikuks siseneda.
Ja su uni saab olema kosutav, kui sa mõttepuhastusega tegeled, sest und saab häirida vaid üks asi, ning see on mõttemüra.
Suhted saavad juurde uue värvi – nii tööl kui kodus. Gibberish puhastab sind võrdlevatest, hindavatest, kritiseerivatest mõtetest. Nee on need, mis ei lase tunda inimeste vahelist heaolu, armastust, rõõmu, sõprust…. Gibberish annab võimaluse uuendada oma suhteid lastega, vanematega, elukaaslasega, sõpradega, töökaaslastega ja ka võõrastega.

OSHO No Mind meditatiivne teraapia toimub Tallinnas detsembris. Juhendab Sarita. Vaata infot SIIT

Tõlkinud: Chandnini Sarita
Eesti Meditatsiooni Kool