Chandini Sarita / Seeda Randroo

MINU ÕPINGUD JA KOGEMUSED. MINU TEE.

* Tartu Ülikooli psühholoogia õpingutega alustasin kunagi enese ja teiste vaatlemist ja teiste inimeste psühholoogiline nõustamine sai oma alguse
* Geštaltterapeudi õpingute 3 aastat panid mind vaatama nii enda kui teiste pimedatesse keldrisügavustesse ja õppisin taskulambiga sinna näitama rohkem valgust ehk siis saama aru, mis meie keldrites peidus on
* Lahenduskeskne Lühiteraapia andis arusaama näha seda, et keerulistel asjadel on sageli väga lihtne lahenduskäik ja skeem ning oskused seda lihtsust teiste abistamiseks ellu rakendada…
* Hiina traditsioonilise meditsiini 3 õpinguaastat –  ja alguse sai murranguline muutus minu elus. Tekkis vaimsest maailmast arusaam ja mõistmine, et inimene on energia- ja valgusekandja ning eksistents on tervik. Algas kõrgem tasand.
* Meditatsiooni õpetaja tee on olnud minu jaoks kõige imelisem ja kõige suurema pöörangu rada, sest need 15 aastat olen liikunud erinevate teadvuse seisundite vahel, saanud reaalsed isiklikud kogemused ja äratundmised ning võimaluse seda kõike ka teistele inimestele õpetada. Mõistmisest sai sel teel isiklik tunnetus ja tarkus, sai sisemine teadasaamine.
* Ameerika Hüpnotisööride assotsiatsiooni hüpnotisööri tee on andnud mulle lisaks oskuse, kuidas suhelda inimese alateadvusega, et konkreetseid asju aidata kiirelt muuta. Meil kõigil on destruktiivseid mustreid alates “aegade algusest”. Meid on nn hüpnotiseeritud maast-madalast kas kartma midagi või “tembeldatud” kellekski või on teatud “kokkulangevused” tekitanud meis aluaegset ebakindlust, saamatust, ärevust jne. Kõigil on midagi, mis ei ole teda positiivselt toetav. Hüpnotisöör oskab rääkida lihtsalt selles keeles, mis alateadvusele “sobib” ja millele tänu alateadvus nõustub muudatuse tegemisega, sest muudatus saab toimuda vaid juhul kui alateadvus on nõus.

Minu peatee
Minu peatee on meditatsiooni tee. Aga kõik need eriharud on peateega tihedalt seotud. Psühholoogi-terapeudi + meditatsiooni alaste teadmiste – oskuste pagasid üheskoos on andnud võimaluse luua riiklikule õppekava standardile vastav Meditatsiooni õpetaja väljaõppe õppekava, tuues nähtavale seosed inimpsüühika eripära (mõtlemine, emotsioonid, ego, hirmud jne) ning meditatsiooni seisundini jõudmise vahel, valgustatakse takistusi ja ka läbipääsu sel teel.
Hüpnoosi alane pagas aga annab võimaluse vabaneda “jääkainetest” ja puhastada oma eluteed. Nii muutub elu elmisväärsemaks ja rõõmsamaks ning neile, kes tahavad liikuda meditatsiooni, annab see võimaluse kõigi tasandite – emotsionaalse, füüsilise, vaimse – lõõgastuseks. Sügav lõõgastumine on meditatsiooni seisundisse jõudmise eelduseks. Ja lisaks pakub hüpnoos võimalust konkreetsete sisenite abil ka otse sügavamasse meditatsiooni seisundisse liikuda.

Minu meditatsiooni tee lähemalt vaadatuna

Niisiis algas minu meditatsioonitee 2006 aastal, kui läksin õppima Hiina traditsioonilise meditsiini kooli. Ma ei osanud arvatagi, et see otsus muudab mu elu täielikult. Mediteerimine, mis kuulus nende kolm aastat kestvate õpingute juurde, jäi ka peale Hiina Traditsioonilise Meditatsiooni kooli lõpetamist mu elu igapäevaseks osaks.

Olen mediteerinud ka 6+ aastat Indias – meditatsiooni sünnimaal.
Tänaseks oman sügavaid isiklikke kogemusi erinevaist teadvuse seisundeist. Olen kauaaegne mediteerija ja mõistan seda protsessi sügavalt.
Minu jaoks on olulisus ka minu meditatsiooni nimedel, mille sain endale 2014 aastal Indias OSHO Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses olles. Meditatsiooni nimi näitab pühendumist meditatsioonile ja kuna igal nimel on tähendus, siis see nimi toetab ka isiklikku meditatsiooni teed. Nii tähendab Sarita jõge ja voolamist. Jõgi ei jää millegi külge kinni, mis on möödas, vaid voolab pidevalt edasi, et ükskord valguda suurde ookeani ja lahustuda sellesse. Chandini aga tähendab kuuvalgust – see on vaikne valgus mis valgustab.

Olen rajanud Eesti Meditatsiooni Kooli (2015) ja olen ka Osho Eesti Meditatsiooni Keskuse (2014) üks rajaja ning juht.

Olen rahvusvaheliselt sertifitseeritud meditatsiooniõpetaja ning terapeut, olles juhendaja ka Osho Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses Punes, Indias.

Minu juures saad õppida ise mediteerima või tulla õppima Meditatsiooni õpetaja väljaõppesse, mis võimaldab Sul endal teisi õpetama-juhendama hakata. Kursus lõpeb läbimise korral Meditatsiooni õpetaja tunnistuse ja rahvusvahelise sertifikaadiga.
MEDITATSIOONI ÕPETAJA õppekava olen koostanud riiklikule õppekava standardile vastavalt.

Oman OSHO Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse mitmeid – mitmeid sertifikaate, mis annavad mulle õiguse ja loa juhendada kõiki erinevaid OSHO aktiivseid meditatsioone® ja imelisi meditatiivseid teraapiaid nagu OSHO Müstiline Roos®;  OSHO No Mind®; OSHO Tuletades meelde unustatud keele, rääkides oma KehaMõistusega®.

Lisaks olen ma õppinud nii hüpnoosi kui ka enesehüpnoosi. Olen Ameerika Hüpnotisööride Assotsiatsiooni sertifitseeritud hüpnotisöör ja pakun eraseansse erinevate probleemide jaoks, kui ka spetsiaalseid hünoosi ja enesehüpnoosi seansse sügavasse meditatsiooni jõudmiseks.

Nende pikkade aastate jooksul olen juhendanud palju erinevaid meditatsiooni kursuseid,  meditatsiooni – mindfulness laagreid , vaikuseotsinguid-retriite ja OSHO aktiivseid meditatsioone.

Lisaks gruppide juhendamisele, saab tulla minu juurde ka individuaalsetele seanssidele.

Enne meditatsiooni tee avastamist töötasin üle mitmekümne aasta psühhoterapeudina / psühholoog-nõustajana, aidates peresid, lapsi, sättida erinevaid suhteid jne. Lisaks olin üle 10 aasta ka ettevõtete koolitaja ja konsultant.

Tean, et kõik see on avaldanud mõju nii mu enda meditatsiooniteele kui ka neile õpetustele – juhendamistele meditatsiooni maailmas, mida teistele pakun.

Paar tähelepanekut meditatsioonist

Meditatsioon on elu osa ja iseenda sisemaailm ei ole väiksem või värvitum kui see, mis asub väljaspool sind. See on üllatuslik tee, mis toob endaga kaasa hingerahu, mida rohkem iseenda põhiolemuseni jõutakse.

Mis veel juhtuda võib?
Mitmeid uusi asju võib tekkida. Võib tekkida ootamatuid uusi ideid, loomingulisus võib vabaneda jne.

Minuga näiteks juhtus see, et mediteerimise alustamisel hakkasin ootamatult iseendalegi, kanaldama luulet. See oli justkui minust sõltumatu protsess, mul tuli lihtsalt avada arvuti, ning olla valmis vastuvõtuks ja ülikiireks kirja panekuks, sest kõik lausa voolas nagu kiire jõgi, ja arvuti klahvid muudkui klõbisesid… Esimesetel aastatel tekkis lausa 30-40
luuletust päevas, nüüd ei võta ma aga selleks enam nii palju aega, sest teha on ka palju muud. Aeg ajalt siiski avan ka nüüd selle ukse….

VAATA JA TUTVU minu mõtetega veel:
Artiklid:
– ajakirjas “Tervendaja” “Uskudes meditatsiooni tervendavasse väesse”

– ajakirjas “Sport”  “Kuidas meditatsioon aitab leida meelerahu”
– ajakirjas “Müstilised lood” “Seeda Randroo rännakud sisemaailmas”

TV saated:
– Tallinna TV Meditatsioonist ja Eesti Meditatsiooni Koolist
– Tallinna TV Meditatsioonilaagrid. Milleks mediteerimine?
– Tallinna TV, saade Maatriks “HIRM” 1 osa ja 2 osa

IN ENGLISH

Sarita (Seeda Randroo) is a psychologist/ psychotherapeut, graduated at Tartu University in Estonia.
She studied 3 years the Gestalt Therapy, Solution Oriented Breaf Therapy and 3 years Chinese Traditional Medicine. Graduated also the course of Self-Hypnosis for Meditation.
Sarita (Seeda Randroo) have worked as a psychologist/councellor more than 30 years: work with families, childrens and companies. She have facilitated different psychological and social skills trainings and development groups for the companies, but also more than 10 years different meditations and meditative therapies groups.

She is certified facilitator by International Meditation Center. Sarita is one of the leaders of Meditation Center in Estonia where she lead regular meditations and courses.
She have established the Estonian Meditation School too.

Sarita (Seeda Randroo) have leaded and participated in Estonian TV programs about different psychological topics, for example about “Fear”.

Maatriks + vestlusring HIRM 1. osa

She will lead following classes:
Meditations
Meditative therapy „Mystic Rose”
Meditative therapy “Reminding Yourself of the forgotten language of talking to Your BodyMind”
Meditative therapy “No Mind”

PRIVATE SESSIONS:
work with the subconscious mind
emotional releasing sessions
energy work
therapies and psychological councelling
individual meditations
face massage