Osho “Sa oled vangis, aga arvad, et oled vaba”

Osho: "Sa oled vangis, aga arvad, et oled vaba"

Küsimus Oshole:

George Gurdijeff on öelnud: ” Sa oled vangis. Kui tahad väljuda vanglast, siis esimene asi mida sa pead tegema, on mõista seda, et sa OLED vangis. Kui sa arvad, et oled vaba, siis ei saa sa pääseda”.

“Mis on need vanglad, mida mina nimetan “koduks”?

Osho vastab:

Georg Gurdijeff on üks kõige märkimisväärsemaid meistreid tänapäeva perioodis. Ta on unikaalne mitmeti. Keegi pole öelnud asju praeguses ajastus nii, nagu Gurdijeff on öelnud. Ta on peaaegu teine Bodhidarma või Chuang Tsu. Pealtpaista absurdne, aga tegelikkuses annab suurepäraseid viiteid inimteadvuse vabanemiseks.

See küsimus on üks tähtsamaid.

Ta oli sageli harjunud ütlema – Sina oled vanglas.

Vahel oli ta isegi veel sügavamal reaalsuses ja selle asemel, et öelda: “Sina oled vanglas”, ütles ta “Sina oled vangla”.

See on veelgi tõesem.

Kui sa tahad saaada vanglast välja, on parem öelda, et sa ei taha olla vangla. Esmane asi mida pead tegema, on märkama, et sa oled vanglas või et sa oled vangla. See on midagi, mida alati meeles pidada kui tõe otsingu esmast prntsiipi.

Inimmõistuse tendents on vältida asju, mis on koledad. Varjata asju, mida ta ei taha, et teised märkaksid. Varjata sel viisil, sellise alateadliku sügavusega, et ta ka ise muutub sellest ebateadlikuks. Sel viisil ta säilitab ta oma pinnapealse personaalsuse.

Tõlge:
Chandini Sarita
Eesti Meditatsiooni Kool