Osho® Kundalini energiast

OSHO®:

Eksistents on energia, energia liikumine nii mitmel viisil ja nii mitmel kujul. Kui on tegu inimkonnaga, on see energia kundalini energia. Kundalini on inimkeha ja inimese psüühika fokusseeritud energia.

Energia võib eksisteerida kas avaldunud või ilmutamata kujul. See võib jääda seemneks või ilmneda manifesteerunud kujul. Iga energia on kas seemnes või avaldunud kujul. Kundalini tähendab teie kogu potentsiaali, teie täielikku võimalust. Kuid see on seeme; see on potentsiaal. Kundalini äratamise viisid on võimalus oma potentsiaali tegelikuks teha.

Nii et esiteks pole kundalini midagi ainulaadset. See on ainult inimese energia kui selline. Kuid tavaliselt töötab ainult osa sellest, väga väike osa. Isegi see osa ei tööta harmooniliselt; see on vastuolus. See on kannatus, ahastus. Kui teie energia saab harmooniliselt toimida, tunnete õndsust, kuid kui see on vastuolus – kui see on iseendale vastupidine -, tunnete end õnnetuna. Kõik kannatused tähendavad, et teie energia on vastuolus, ja kogu õnn, kogu õndsus tähendab, et teie energia on harmoonias.

Miks on kogu energia ainult potentsiaal, mitte tegelik? Igapäevase elu jaoks pole seda vaja; seda ei nõuta. Ainult see osa muutub funktsionaalseks, mis on nõutud, väljakutustud. Igapäevane elu ei ole selle energia jaoks väljakutse, nii et ilmsiks tuleb vaid väga minimaalne osa. Ja isegi see väike, avaldunud osa, pole harmooniline, kuna teie igapäevane elu pole integreeritud.

Teie vajadused on vastuolus. Ühiskond nõuab ühte asja ja teie instinktid nõuavad midagi üsna vastupidist. Sotsiaalsed ja isiklikud nõuded on vastuolus. Ühiskonnal on oma nõudmised; moraalil ja religioonil on oma nõuded. Need konfliktid on takistanud inimesel harmoonilist tervikuks kujuneda. Need on teinud inimese killustatuks.

Hommikul on vaja ühte asja; pärastlõunal on vaja veel midagi… Su naine nõuab sinult midagi; su ema nõuab midagi täiesti vastupidist. Siis muutub igapäevane elu teie jaoks konfliktseks ja avaldunud energia on iseendaga konfliktis.

On ka teine konflikt. See osa, mis on ilmsiks muutunud, on alati vastuolus selle osaga, mis pole veel ilmsiks muutunud; tegelik on alati potentsiaalsega vastuolus. Potentsiaal surub ennast avalduma ja tegelik surub selle maha.

Psühholoogiliste terminite kasutamiseks on alateadvus alati teadvusega vastuolus. Teadvus püüab selle üle domineerida, kuna alati on oht, et alateadvus tuleb ilmsiks. Teadvus on kontrolli all ja potentsiaalne, alateadvus, ei ole. Teadlikuga saate hakkama, kuid alateadvuse plahvatuse korral satute ebaturvalisusse. Te ei ole võimeline seda haldama. See ongi teadvuse hirm. See on teine ​​konflikt, suurem ja sügavam kui esimene: konflikt teadliku ja alateadliku vahel, ilmnenud energia ja avalduda sooviva energia vahel.

Need kaks tüüpi konflikte on põhjuseks, miks te ei ole harmoonias. Ja kui te pole harmoonias, muutub teie energia teie suhtes antagonistlikuks. Energia vajab liikumist ja liikumine toimub alati avalikult manifesteerumise poole, seemnest puu poole, pimedusest valguse poole.

See liikumine on võimalik ainult siis, kui allasurumist pole. Vastasel juhul hävib liikumine, harmoonia, ja teie energiast saab teie jaoks vaenlane. Sinust saab rahvahulk. Siis sa pole üks; sind on palju.

See on olukord on püsinud senikaua, kui on püsinud inimkond. Kuid see ei peaks nii olema. Selle olemasolu pärast on olemas ka inetus ja kannatus. Õndsus ja ilu võivad tulla ainult siis, kui teie eluenergia on liikumises, kerges liikumises, pingevabas liikumises – allasurumata, pidurdamata; integreeritud mitte killustatud; mitte iseendaga vastuolus, kuid üks ja orgaaniline. Kui teie energia jõuab selle harmoonilise ühtsuseni – just seda mõeldakse kundalini all.

Kundalini on lihtsalt tehniline termin kogu teie energia jaoks, kui see on ühtsuses, liikumises, harmoonias, ilma konfliktideta; kui see on koostööaldis, üksteist täiendav ja orgaaniline. Siis ja seal toimub transformatsioon – ainulaadne ja tundmatu.

Kui energiad on konfliktis, soovite neid leevendada. Tunned end rahulikult alles siis, kui sinu vastuolulised energiad vabanevad, heidetakse välja. Kuid alati, kui te need välja heidate, liigub teie eluenergia, elujõud allapoole või väljapoole. Allapoole liikumine on väljapoole liikumine ja ülespoole liikumine on sissepoole liikumine. Mida rohkem teie energiad üles tõusevad, seda rohkem nad sisse lähevad; mida rohkem nad alla lähevad, seda rohkem nad ka välja lähevad. Kui viskate oma vastuolulised energiad välja, tunnete kergendust. Kuid see on täpselt nagu elu viskamine killukestena ja osade kaupa. See on enesetapp. Kuni meie eluenergia ei muutu ühtseks ja harmooniliseks ning kuni voog ei vooga sisemusse, seni oleme enesetapjad.

Energia välja heitmisel tunnete kergendust, kuid kergendus saab olla vaid hetkeline, kuna te olete pidev energiaallikas. Energia koguneb uuesti ja peate sellest uuesti lahti saama. See, mida tavaliselt nimetatakse naudinguks, on lihtsalt konfliktsete energiate vabastamine. Rõõm tähendab, et olete vabastatud koormast. See on alati negatiivne, mitte kunagi positiivne. Kuid õndsus on positiivne. See tuleb ainult siis, kui teie energiad on täitunud.

Kui te ei heida energiaid välja, vaid on sissemine õitsemine, kui te saate nendega üheks ja ei ole nendega vastuolus, siis saab seal olla sissepoole liikumine. See liikumine on lõputu. See muutub sügavamaks ja sügavamaks ning mida sügavamale ta läheb, seda õndsamaks ta muutub, seda rohkem ekstaatilisust.

Nii et energial võib olla kaks võimalust. Esimene on lihtsalt kergendus, selle energia välja heitmine, mis on muutunud teile koormaks, mida te ei saanud ära kasutada ja misei võimalda teil olla loov. See meeleseisund on anti-kundalini (kundalini vastane).

Inimeste tavaline seisund ongi selline. Energia liigub keskelt perifeeria poole, sest see on suund, kuhu liigute. Kundalini tähendab just vastupidist. Jõud, energia, liiguvad perifeeriast keskpunkti poole.

Sissepoole liikumine, keskusele orienteeritud liikumine, on õndsus, samas kui väljapoole suunatud liikumine annab nii hetkelise õnne kui ka püsiva viletsuse. Õnn saabub ainult vahepausides. Tegelik reaalsus on alati kannatus.

Õnn eksisteerib ootuses, lootuses, soovides, unistamises. Ainult siis, kui olete oma koormast vabanenud; õnn on täiesti negatiivne. Pole õnne kui sellist, vaid ainult hetkeline kannatuse puudumine. Seda puudumist võetakse kui õnne.

Te loote pidevalt uusi energiaid. Just seda peetaksegi silmas, kui räägitakse elust: võimet jätkata elujõu loomist. Hetkel, mil võime on kadunud, olete te surnud. See on paradoks: lood energiat edasi ega tea, mida sellega teha. Kui see on loodud, heidad selle välja ja kui seda pole loodud, tunned end õnnetu ja haigena.

Hetkel, kui sa elujõudu ei loo, tunned end haigena, aga kui see on loodud, tunned end jälle haigena. Esimene haigus on nõrkusest ja teine haigus on energiast, mis on muutunud koormaks. Te ei ole võimelised seda harmoniseerima, loominguliseks muutma, õnnistuseks muumta. Olete selle loonud, ja nüüd ei tea, mida sellega teha, nii et heidate selle lihtsalt ära. Siis loote rohkem energiat juurde. See on absurd, kuid seda absurdsust peame tavaliselt silmas inimese eksistentsina: luues pidevalt energiat, mis muutub pidevalt koormavaks ja mida tuleb pidevalt vabastada.

Sellepärast on seks muutunud nii oluliseks, nii märkimisväärseks, et see on üks suurimaid vahendeid energiast vabanemiseks. Kui ühiskond muutub jõukaks, suurenevad ka võimalused, mille abil rohkem energiat luua. Muututakse ka seksuaalsemaks, sest tekib rohkem pingeid, mis vajavad vabastamist.

Tekib pidev energia loomine ja energia väljutamine. Kui inimene on piisavalt intelligentne, piisavalt tundlik, tunneb inimene selle absurdsust, kogu selle mõttetust. Siis mõistetakse elu eesmärgitust. Kas olete lihtsalt energia loomise ja selle välja heitmise instrument? Mis mõte sellel on? Mis on üldse eksisteerimise mõte? Lihtsalt et olla instrument, milles energiat luuakse ja välja visatakse? Nii et mida tundlikum inimene on, seda rohkem ta tunneb elu mõttetust sellisena, nagu me seda elu tunneme.

Kundalini tähendab muuta see absurdne olukord tähenduslikuks. Kundalini teadus on üks peenemaid teadusi. Kõik teadused on seotud energiaga, kuid materiaalse energiaga, mitte psüühilise energiaga. Jooga on seotud psüühilise energiaga. See on metafüüsiline teadus, transtsendentaalne.

Nii nagu materiaalne energia, millega teadus tegeleb, võib ka see psüühiline energia olla loov või hävitav. Kui seda ei kasutata, muutub see hävitavaks; kui seda kasutatakse, muutub see loovaks. Kuid seda saab kasutada ka mittekreatiivselt. Viis kuidas muuta see kreatiivseks, on kõigepealt mõista, et te ei tohiks realiseerida ainult mingit osa oma potentsiaalist. Kui üks osa on realiseeritud ja ülejäänud, suurem osa teie potentsiaalist jääb realiseerimata, ei saa see olla loominguline olukord.

Tervik peab saama realiseerituks; kogu teie potentsiaal tuleb realiseerida. Potentsiaali realiseerimiseks, selle tegelikuks tegemiseks, ärkvel hoidmiseks, on olemas meetodeid. See magab täpselt nagu madu. Sellepärast on seda nimetatud kundalini: mao vägi, magav madu.

Kui olete kunagi näinud madu magamas, on see täpselt selline. See on keerdunud; liikumist pole üldse. Kuid madu võib sirgelt sabal püsti tõusta. See seisab oma energia jõul. Sellepärast on madu sümboolselt kasutatud. Ka teie eluenergia on kerra tõmbunud ja magab. Kuid see võib muutuda sirgeks; see võib ärgata aktualiseerides kogu oma potentsiaali. Siis olete transformeerunud.

*

Jiddu Krishnamurti – india filosoof, vaimne õpetaja, valgustunud müstik, kelle üheks tähtsaimaks teemaks oli täieliku vaimse vabanemiseni jõudmine meditatsiooni teel.

Kui temalt kord küsiti, kas jooga on võimaline üles äratama Kundalini energiat, vastas ta:

“Jooga oli mõeldud selleks, et õppida elama tervislikult: et teada mida teha ning mida mitte, kuidas teha – mis kell üles ärgata; mida süüa ja mida mitte… Kuidas arendada endas distsipliini. Aga jooga ei saa puudutada sügavaimat vaimset energiat – Kundalinit. Joogal ei ole sellega mingit pistmist.”

Video, kus Krishnamurti sellest räägib:
Kas jooga suudab äratada Kundalini energiat

Tõlkinud: Chandini Sarita
Eesti Meditatsiooni Kool