Psühholoogiline nõustamine. Seansid nii kohapeal kui onlines

Igat olukorda on võimalik lahendada, leevendada, kujundada ümber.
Vahel on elus nii keeruline hetk või pikaajaliselt veninud lahendamatus, et on vaja kellegi toetavat abi edasiliikumiseks.
Mõnikord piisab vähesest, et muuta oma olukorda, ning tunda end paremini.
Vahel on väga vaja saada vabastada, saada endast välja, tugevad emotsioonid, valu, hirm jm.

Ei ole vaja jääda ootama, et millal enam ei suuda…
Tõsi on, et mida kiiremini probleemi lahendama hakatakse, seda kergemini ja rutem see ka laheneb. Vanad asjad võivad võtta kaua aega.
Sel põhjuse julgustan Sind võtma minuga ühendust üsna pea, kui oled märganud, et rahulolematus varjutab su päevi ning kõik ebameeldiv püsib justkui samana, muutumatuna või su elu on täis rutiini, mis viib su rõõmu….
*
Vahel on probleemiks seegi, et pole kellegagi rääkida, pole kedagi, kellelt nõu küsida või keda usaldada võiks, pole kedagi, kes tahaks Sind kuulata ja Sinuga kaasa mõelda… Vahel pole isegi kedagi, kes Su rõõmust tahaks osa saada… Vahel on hirm nii suur, et ei taha lähedastele rääkida – nende säästmise mõttes….
*
Teinekord tahad nii väga kellegagi midagi jagada, aga juba esimese paari lause järgi võtab teine jutuotsa üle ja hakkab peatumata pajatama iseenda elust ning asjadest… Jah, vahel vajad ka lihtsalt kedagi, kes lihtsalt on Su jaoks olemas, ilma et ootaks oma järge.
Ja kui see inimene on veel professionaal, siis ei pea ka pelgama, et kohtumisest saadud info võiks Sulle kahju teha, mis aeg-ajalt sõpradega arutades juhtuda võib – kuna igaüks näeb olukorda oma kogemusest lähtuvalt, mis ei pruugi aga sobida Sinu elu lahendiks.
*
Professionaalne tugi on vajalik: et teada – on keegi, keda saab usaldada, kes oskab, kuulab, ning on toetamas.
*
Psühholoog ja rahvusvaheliselt sertifitseeritud terapeut Seeda Randroo
Terapeudi teadmiste, oskuste ja kogemuste kohta loe infot SIIT