Tagasitee armastuse juurde

Kord küsis Õpetaja õpilastelt: “Miks inimesed tülitsedes karjuvad?”
“Sellepärast, et nad minetavad rahu ja on ärritunud,” vastas keegi.
“Aga milleks karjuda, kui teine on siinsamas?” jätkas Õpetaja. “Milleks karjuda, kui ollakse ärritunud? Võiks ju rääkida vaikselt.”
Ükski õpilaste vastus ei rahuldanud Õpetajat. Viimaks ütles ta:
“Kui inimesed pole üksteisega rahul ja tülitsevad, siis nende hinged kaugenevad üksteisest. Selle kauguse ületamiseks peavad nad karjuma, et neid kuulda oleks. Mida suurem tüli, seda kõvemini karjutakse. Ja vastupidi, kui inimesed on armunud, siis nad ei karju, vaid räägivad väga vaikselt. Sest nende hinged on väga lähestikku. Ja kui armastus on hästi suur, siis pole vaja isegi sosistada. Nad mõistavad teineteist sõnadeta.
Nii et kellegagi vaieldes ärge laske hingedel teineteisest kaugeneda ja hoiduge ütlemast sõnu, mis kaugust suurendavad. Sest ühel hetkel võib kaugus olla nii suur, et enam ei leita teineteise juurde tagasiteed.”

Kommenteerin.

Inimesed lähevad professionaali juurest abi otsima, kui neil on midagi negatiivset. Kes ikka kulutaks oma aega ning raha selleks, et rääkida oma rõõmust?
Niisiis tuleb inimeste abistajatel ikka ja jälle tegeleda just negatiivsete situatsioonidega. Pikaks lugude jutustamiseks on sageli mugavad tugitoolid, psühhoanalüütikute juures isegi voodid. Mugavus võimaldab pikalt-laialt negatiivsetest asjadest rääkida….
Aga hirmu ja abitust väljendatakse sageli vihana. Kui me ei oska midagi peale hakata, kui on paanika – siis pööratakse see jõuliseks ja karjutakse sageli.
Ootamatu on Osho idee, mis mulle tohutult meeldib.
Armastus ja hirm on sama telje 2 otsa. Kui üht on 60%, siis peab teist olema 40%, sest teadagi on kõik ju kokku 100%. Seega, mida rohkem hirmu (nagu rääkisime, väljendub see sageli vihana), seda vähem on ruumi armastusele. Ja vastupidi.
Osho soovitab – ärge peatuge negatiivsel. Las see olla. Suurendage positiivset. Suurendage armastust ja hirmul (vihal) jääb ruumi vähemaks.
Armastage loodust, öelge lahkeid sõnu lapsele tänaval, vaadake soojade silmadega õue peal mängivid naabri kasse, rääkimata lähedaste kallistamisest jne. Kui väljendate armastust, siis ka kogete – tunnete armastust. Armastus saab suureks ning hirm, viha jäävad kössi iseenesest.
See on ilus ning kerge tee, sest kellele ikka meeldiks rõsketes keldrikäikudes üksinda põigelda – kole ja hirmus.
Suurendage armastust!
Saage armastuseks!
Meditatsioon on armastuse suurendamise tee. Osho on loonud palju abistavaid meditatsioone.
Õppige mediteerima ja armastus kasvatab seemnest õidepuhkeva puu.