Osho “Meditatsioon on väga lihtne fenomen”

OSHO "Meditatsioon on väga lihtne fenomen"

Kui sa ei tee mitte kui midagi kehaliselt, mentaalselt, siis sa lihtsalt oled. Lihtsalt olemine – see ongi meditatsioon. Sa ei saa seda teha, sa ei saa seda praktiseerdia. Sa saad vaid mõista seda. Ja kuna iganes sul on aega, lihtsalt ole ja heida kõrvale kõik tegemised. Mõtlemine on ka tegemine. Kontsentreerumine on samuti tegu. Kontemplatsioon on ka tegemine. Ilma väikseimagi liikumiseta, kui sa sisened täiesti oma keskusesse – see on meditatsioon.

Ja kui sa kord oled selle avastanud, võid sa seda seisundit hoida 24 tundi. Sa saad teadlikuks, kuidas olemine saab olla häirimatu. See on teine osa meditatsioonist. Esmalt õppimine – kuidas lihtsalt olla, ja siis kuidas seda seisundit hoida dušhi all käies, põrandat pestes… Ükskõik mida tehes, hoida seda seisundit. Ma räägin teiega, aga minu meditatsioon ei ole häiritud. Ma võin jätkata rääkimist, aga mu keskuses on täielik vaikus.

Meditatsion ei ole tegemise vastu, see ei ole see, et peate maailmast eralduma, vaid see õpetab uut elamise viisi. Su elu liigub edasi tegelikult intensiivsemalt ja suurema rõõmuga, suurema selgusega, suurema visiooniga, loomingulisusega. Sina oled lihtsalt vaatleja mäe otsas, lihtsalt vaatad mis toimub. Sina ei ole tegija, sa oled lihsalt vaatleja. Teed kõike, aga teisel tasandil. Sa võid teha kõike, ainult üks asi ei ole lubatud: su keskus ei tohi ära kaduda. See teadvus, vaatlus peab püsima absoluutselt pilvituma, häirimatuna. Meidtatsioon on väga lihtne fenomen.