MEDITATSIOONI KURSUS ISEENDALE

Meditatsiooni kursus: teooria ja OSHO aktiivsed meditatsioonid.
Meditatsiooni koolitus toimub 14 jaan – 18 juuni 2023. See on 6 kuune meditatsiooni õpe, mis toimub 1xkuus L ja P.  Sel meditatsiooni kursusel räägime psühholoogia seostest meditatsiooniga, teeme OSHO aktiivseid meditatsioone. See on piisavalt pikk meditatsiooni kursus, et su elu muutuks rõõmsamaks, paremaks, sina ise armastavamaks ja armastust vastu võtvamaks. See on piisav aeg, et Sa tunnetaksid, kuidas turvatunne, mida enne väljaspoolt otsisid ja mis seal kunagi olla ei saa, hakkab kasvama sinu enese sees, kuidas su elu kvaliteet muutub hoopis teiseks, kuidas eneseusaldus tekib ja enesekindlus suureneb.  See on piisav aeg, et saada selgust, mis on tõeline meditatsioon, kuidas inimpsüühika sellega seotud on, mida saame ja mida ei saa teha oma mõtete virr-varriga ning emotsioonidega, et mindfulness seisundisse liikuda. See on piisav aeg selleks, et saaksid liikuda kõrgemasse dimensiooni oma meditatsiooniteel. Meditatsiooni koolitusele tulles pole vahet, kas sa oled enne meditatsioone teinud või tahad tulla esimest korda kogema.

Meditatsiooni kursuse sisu.
Käsitleme ainult valgustunud meistrite (Lao Tze, Buddha, Osho, Gurdijeff, Krishnamurti) nägemusi ning teeme ainult nende meditatsioone ja tehnikaid, sealhulgas erinevaid OSHO aktiivseid meditatsioone®. Need on tehnikad, mis ei vii sind kunagi endast eemale, vaid viivad su enese juurde, endaga kontakti. Usaldus, kindlus- ja turvatunne saavad tekkida ainult iseendaga kontaktis olles. Seepärast  on need meditatsioonid ja tehnikad tõelised. Valgustunud meistrid teadsid, mida nad maailmale kinkisid.
Perspektiiv.
Kuna Meditatsiooni kursus iseendale toimub koos Meditatsiooni õpetajate väljaõppe grupiga,
siis võib olla vabade kohtade olemasolu korral sul võimalus jätkata peale 6 kuud, kui sul on tekkinud soov õppida edasi Meditatsiooni õpetajaks, et teisi kunagi õpetama hakata.
NB! seda siiski ainult juhul, kui grupis on selleks vabu kohti, sest väljaõppe grupis on kohtade arv piiratud.
Samuti on piiratud ka Meditatsiooni kursusele õppima tulijate arv  – et liitgrupp liiga suureks ei läheks. Seega -registreeru õigeaegselt!

Miks üldse meditatsiooni kursusele tulla ja meditatsiooni teed käia?
Nagu eespool kirjas – elukvaliteet muutub märgatavalt!
Igapäevaelus vähenevad isiklikud probleemid. Kui enne tegid sageli sääsest elevandi, siis nüüd need elevandid muutuvad uuesti sääskedeks tagasi.
Vähenevad emotsionaalsed pinged, stress, ärevus tuleviku ees jne.
Meditatsiooni seisundis toimub justkui iseeneslik pingete vabastamine ja tulemuseks on emotsionaalne tasakaal. Võiks öelda, et sekund meditatsiooni seisundi kogemist annab suurema puhkuse kui 10 ööd normaalset und.
Mediteerimine muudab palju su suhtumist ellu, situatsioonidesse ja iseendasse. Samm-sammult edasi liikudes “sulandub” meditatsiooni seisund sinu igapäeva ellu, kasvab üldine heaolu, toimub armastuse kasv, eneseusalduse kasv ja suureneb kindlustunne. Tänapäeva maailmas on väga oluline sisemist kindlustunnet omada. Meditatsiooni kursus annab sulle need kogemused.

Mis igapäevaelust edasi ulatub – see on arengu kõrgeim etapp.
Kujuta seda ette, kui oled raskelt väsitavalt teekonnalt lõpuks kodusoojusesse jõudnud…. Mis tunne on? Mis sind valdab? See ongi see.
Aina rohkem jääb torm merel vaiksemaks ja aina rohkem muutub sisemine rahu ja tasakaal sinu sees peegelsiledaks järvepinnaks. Mis sellega kaasneb – ei ole raske ette kujutada. Buddhasus on meis kõigis. Kui palju ja kas me sinnani jõuame, see on meie endi teha. Vaikus koos püsiva sisemise heaolu ja rõõmuga, teadlik elamine, armastus, usaldus, enesearmastus, enesekindlus, enseusaldus… Lõõgastumine, üldine heaolu ja rõõm.

Meditatsiooni kursuse teemad
Meditatsiooni alased uuringud
Meditatisoon . mis see on ja mida see ei ole.
Tõeline meditatsioon
Väärarusaamad meditatsioonist
Mis mindfulness üldse on?
Takistused mindfulnessi jõudmisel

Mõtlemine ja seosed meditatsiooniga
Mida teha mõtetega?
Kuidas vaigistada mõtteid ja kes ütles, et see on võimalik?
Mõistuse etapid ja areng
Mõistuse poolt juhitud elu: ellusuhtumine, eluraam ja elustiil
Pingete tekkimise psühholoogia

Emotsioonide – mis need tegelikult on?
Emotsioonide psühholoogia ja seosed meditatsiooniga
Vaimne ja emotsionaalne tasakaal
Emotsioonide toit – suhted ja suhestumine teistega
Emotsionaalne kaugjuhtimispult – mis see on?
Suurimad pingekolded: süü ja viha
Ego olemus ja areng
7 ust ego sisenemiseks

Kannatuse loomise mehhanism
Identifitseerimine mõtete, emotsioonide ja kehaga
Keha olevikulisus
Keha – panipaik, mineviku säilitaja. Lihasmälu
Hirm, ärevus, stress ja hirmu salvestumine
“Võitle või põgene” – instinktivsest kaitsest destruktiivse seisundini
Hirmu, viha ja armastuse omavahelised seosed

Meditatsiooni kursuse ajakava
Meditatsiooni kursus algab 14. jaanuaril ja lõpeb 18. juunil 2023.
14 – 15 jaanuar
4-5 veebruar
11-12 märts
individuaalne praktiseerimine
20-21 mai
16 – 18 juuni – Meditatsiooni laager

Meditatsiooni kursus  toimub enamasti kord kuus L – P kl 10.30 – 18.30 Tallinnas.
Laager toimub suvel Nelijärvel.

Meditatsiooni kursusele registreeruminemeditatsioonikool@gmail.com
NB! Meditatsiooni kursusele võetakse ainult piiratud arv osalejaid, et liitgrupp liiga suureks ei läheks.
Seega – kui sul on soov endale pool aastat pühendada, siis kinnita oma koht koheselt, et pärast ilma ei jääks.