OSHO®, valgustunud meister

OSHO® (11.12.1931 – 19.01.1990)
“Ei kunagi sündinud, ei kunagi surnud, ainult külastanud seda planeeti Maa”

Osho õpetuse põhiidee on julgustada inimest olema see, kes ta on – olema iseenda moodi ja ta on jätkuvalt kritiseerinud poliitikute ning kirikutegelaste motiive inimesi hirmutada süü, patu, või muuga.

Vaid hirmunud inimene on manipuleeritav teiste poolt. Seepärast on ühiskonnal vaja inimesi, kes ei julge iseseisvalt tegutseda ja mõelda. Ühiskond toodab võistlevaid, hirmunud, allaheitlikke kummardajaid, kes on valmis minema massidega kaasa ilma, et nad üldse kaalutleksid või kahtleksid.

Osho on öelnud “Ärge kuulake kedagi nn. pimesi, ka mind mitte, sest see on minu elutõde, millest ma jutustan. Teil tuleb leida enda oma, ja julgeda seda elada. Kui see, mida ma räägin tõepoolest te sisemas ühtib Teie omaga, siis ja vaid siis võite võtta mu visiooni vastu. Kui aga mitte, siis unustage see ja leidke enda oma.”

Suurbritaannia “Times” kirjutas, et Osho on Jeesuse Kristuse järgselt teisel kohal ülemaailmse mõjukuse poolest.

Kõige selle pärast jäi Osho ühiskonnategelastele jalgu ja temast taheti vabaneda. Palju müüte, väärarusaamisi on paisatud vastavate ühiskonnategelaste poolt rahva sekka, et kahjustada Osho mainet. Selle peale on Osho öelnud: “Tohutult paljud on end minuga sidunud – ka kõik need, kes mind hävitada tahavad, sest kes mõtlevad mu peale (ja pole vahet, kas heas või halvas), on minuga end sidunud. Ainult need, kes midagi ei räägi, ei tea või ei arva minust – vaid need on minust vabad.”

Osho vangistati Ameerika ashrami (Oregon) skandaali tõttu, mille eest tegelikuks vastutajaks oleks pidanud olema Osho isiklik sekretär, Sheela, kes täitis ashrami juhi kohustusi ajal, mil Osho viibis 2 aastases vaikuses ning eraldatuses. See aga, et Osho oli 2 aastat eemal ja Sheela juhtis ashrami, ei lugenud midagi, sest poliitikutel oli vaja vangistada just Oshot, et temast vabaneda.  Ehkki vangistus ei kestnud kaua, oli ometi piisavalt aega, et tema keha mürgitada. See mürk oli aeglaselt mõjuv, mis võimaldas Oshol elada veel 5 aastat. Peale vangistusest vabanemist, naases Osho Indiasse ja rajas Punes uue ashrami.

Enne, kui Osho lahkus oma kehast, andis ta täpsed instruktsioonid tulevastele juhtidele, nimetas ashrami ümber keskuseks ja teatas, et peale tema lahkumist enam ei saada seal paikselt elada. Inimesed peavad saama üle kogu maa seda kohta külastada, tegeleda isikliku arenguga, et siis naasta tagasi oma kodudesse. Samuti kehtib see ka kõigi juhendajate kohta, kes täna Punes kursusi juhendavad või ajutiselt töötavad. On vaid 6 inimest, kes juhivad Punet igapäevaselt, ning kel on õigus aastaringselt seal ka elada.

Osho kirjeldas enne lahkumist, kuidas ja mida ehitada, kogu arhitektuurilise lahenduse andis Osho edasi oma unistuse elluviijatele. (Soovi korral film Osho lahkumisest siit ilmast: “Ma jätan teile oma unistuse” – SIIN).

Täna on Pune imenkaunis ning puhas koht, kus maa on reljeefne, käsitisi istutatakse taimi ja pügatakse muru; kus on õuebassein, milles keha karastada, kaunis ning võimas püramiid meditatisoonide läbiviimiseks, millesse mahub korraga üle tuhande inimese; marmorväljak õues, kus toimuvad idamaised praktikad ja eksistentsi pühitsemised igal hommikul jne.

Enne kui Osho lahkus, kinkis ta oma viimase meditatsiooni, mille nimeks sai Õhtune kohtumine (Evening meeting). Igal õhtul kl 18.40 on püramiid täis lumivalgetes rüüdes inimesi, kes on tulnud sellest sügavast meditatsioonist osa saama. Õhtune kohtumine koosneb erinevatest osadest: tantsust, vaikusest, Osho kõnest, giberrishist, let – go’st ja pühitsemisest.
Osho on öelnud: “Igal õhtul need mõned hetked siin, saavad olema kõige väärtuslikumad sinu elus. Igal õhtul, kui nii paljud elavad buddhad siia kogunevad, saab see koht kõige tähtsamaks kohaks maailmas. Sest nii paljud inimesed mediteerivad siin üheskoos, kaevavad nii sügavalt, et saavad leida üles elu allika, lõpmatuse, surematuse.”

Osho lõi tänapäeva inimese jaoks 11 aktiivset meditatsiooni, mis juhivad just tänapäeva ning tuleviku inimest läbi tema mõtteräga koridori vaikuse ehk meditatsiooni seisundisse. Kui Buddha tõi maailmale Vipassana, siis oli ühiskond teine – inimesed ei tormanud ajahädas siia – sinna, maailm ei olnud nii materialistlik ja finantsmured vm hirmud olid olemata. Buddha aja inimestel oli kerge istuda liimumatult kuni mõtete lahustumiseni. See on aga tänapäeva ruttavas maailmas inimestele väga keeruline ülesanne. Seetõttu nägi Osho, et on vaja abistavaid tehnikaid, et tänapäeva ja tuleviku inimene saaks jõuda meditatsiooni. Kõik need 11 tehnikat on suurepärased, ning toimetavad täiesti erineval moel, kuid Osho Dünaamiline meditatsioon on maailmas neist kõige rohkem tuntud, seda on uuritud teaduslikult, ning see on kasutusel ka paljudes haiglates, kui hea stressi, pingete, deprssiooni ja ärevuse vabastaja.

Punes, Osho Rahvusvahelises Meditatsiooni keskuses algab hommik kl 6 alati Osho Dünaamilise meditatsiooniga, lõuna paiku toimub Osho Nadabrahma meditatsioon ja ühtul kl 16.15 Osho Kundalini meditatsioon. Need on 3 meditatsiooni, mis on igapäevased ja neile lisanduvad vaheldumisi teised aktiivsed meditatsioonid. Päevas on võimalik kogeda umbes 6-7 meditatsiooni.

Lisaks neile 11 aktiivsele meditatsioonile, on Osho loonud ka 4 meditatiivset teraapiat. Need toimuvad Pune keskuses igal kuul üks kord. Näiteks iga kuu 11 kuupäeval algab kolmenädalane meditatiivne teraapia “Müstiline Roos”, mille kohta ütleb Osho: “See on järgmine maailma muutev meditatsioon peale Buddha Vipassanat.” See on elumuutja.

Tänaseks on välja antud üle 700 Osho raamatu, väga paljudes erinevates keeltes. Kõik Osho kõned, mida ta oma eluajal pidas, said lindistatud, ning raamatud on maha kirjutatud neist lindistustest.
Kui teiste valgustunud meeste järgijad (Buddha. Lao Tzu jt järgijad), panid kirja oma Õpetaja õpetused iseenese mälu järgi ja arusaama järgi, edastades Õpetaja nägemust vaid osaliselt (ning halvimal juhul ka valesti), kannavad Osho raamatud edasi tema nägemust 100 protsendilise selgusega – täpselt, ja ei sõltu tema järgijate arusaamadest. Sest iga tema sõna lindistuses saab samaks sõnaks paberil ja seega väljendab tema mõtet autentselt.

Osho tähtsus seisneb ka selles, et ta on toonud aegade tolmust välja üle 100 iidse tehnika, mida muistsed valgustunud on maailma jaoks loonud.

OSHO aktiivsed meditatsioonid®:

Osho Dünaamiline meditatsioon®

Osho Kundalini meditatsioon®

Osho Nadabrahma meditatsioon®

Osho Nataraj meditatsioon®

Osho Devanani meditatsioon®

Osho Gourishankar meditatsioon®

Osho Mandala meditatisoon®

Osho Whirling meditatsioon®

Osho No-Dimensions meditatsioon®

Osho Chakra Sounds meditatsioon®

Osho Chakra Breathing meditatsioon®

OSHO meditatiivsed teraapiad®:

Müstiline Roos®/ puhastab vanu sügavaid hingehaavu, vabastab valu ja kurbust, suurendab teadlikkust – tedlik olemist iseendast ja eksistentsist

Tuletades meelde unustatud keele, rääkides oma KehaMõistusega® / enesehüpnoosi sugemetega, võimaldab tegeleda füüsiliste probleemidega või muuta käitumismustreid, – harjumusi

No-Mind®/ annab ajule puhkust, võimaldab mõteteta olekuid, mõttevabu seisundeid, hea uinumise abistaja

Born Again®/ tegeleb lapsepõlve probleemidega, mis tegemata jäänud või pooleli – see saab tervikuks elatud

Osho Rahvusvahelisse Meditatsiooni Keskusesse Punes saab alati minna.

Infot leiab: www.osho.com