Meditatsioon kaotab maskid

OSHO võltsolemusest
Meditatsioon on tee, mis lõpetab võltsnäod. Sellepärast on selles nii palju mõttevaba-olemise vajadust, sest ilma mõteteta sa ei saa luua võltsnägu.
Mõttevabas teadvuse olekus oled sa tõeline, sest mõte on see, mis loob võltsnägusid ja maske. Kui seal ei ole ühtegi mõtet, ei saa seal olla ka nägu. Sa oled ilma näota, või tõelise näoga – ja mõlemad tähendavad sama.

*
Sa ei pea sihile jõudma, sest iga pingutus juhib vaid võltspalgeni. Võltsnäo jaoks on tarvis püüdlust, see peab olema kultiveeritud. Tõeline ei ole midagi, mis peab olema saavutatud. Saavutamine on võlts. Tõeline ei ole miski, mis saab olla kultiveeritud. Tõelise palge jaoks ei pea sa mitte midagi tegema. See on miski, mis saab olla vaid avastatud, sest see on juba seal.
*
Niisiis ole teadlik oma mõtteprotsessist. Ära võitle sellega, ära suru seda alla. Lihtsalt oma teadlikkust: mõtted on seal nagu pilved taevas, ja sina vaatad neid ilma ühegi eelarvamuseta, ei poolt ega vastu.
Sest kui sa oled vastu, siis oled sa võitlemises – ja see võitlemine loob uue mõtteprotsessi.
Ja kui sa oled poolt, siis sa unustad iseenda ja hakkad hõljuma mõtteprotsessi voolus.
Neil kummalgi juhul ei ole Sa seal kui teadlik tunnistaja, pealtnägija. Kui sa oled poolt, siis oled sa protsessis. Kui sa oled vastu, siis sa lood järgmise vastureaktsiooni protsessi.
*
Seega ära ole poolt ega ära ole vastu. Võimalda mõtetel liikuda, las nad lähevad kuhu iganes nad lähevad, ole sügavas lahtilaskmises. Ole lihtsalt pealtnägija. Mis-iganes-mööduva tunnistaja.
Ära mõista kohut, ära ütle „See on halb, see on hea”. Kui tuleb mõte õndsusestki, mida enne kogenud ei ole, siis ära ütle „Ilus!”. Hektel, mil sa ütled seda, oled sa sellega samastunud, ja sa koopereerud mõtteprotsessiga. Sa aitad seda, sa annad energiat sellele, sa toidad seda. Ja kui sa toidad seda, ei lõpe see kunagi.