Põhjalik meditatsiooni kursus iseendale

Ülevaade

Kursus toimub 27 aprill 2024 – 14. september 2025.
Õpe on sobilik kõigile, kuna kohtumine toimub 1 x kuus ja enamasti nädalavahetustel.

See õpe toimub samas õppegrupis ning samadel alustel koos nendega, kes õpivad meditatsiooni õpetajateks.

Sellel kursusel kogevad kõik eelkõige läbi iseenda, kuidas meditatsioonid mõjuvad – saadakse palju isiklikke kogemusi. Samuti tekib selgus, mis on tõeline meditatsioon, kuidas inimpsühholoogia – mõtted, hoiakud, suhtumised, emotsioonid, ego jm. sellega seotud on, mida saame ja mida ei saa teha oma mõtete virr-varriga ning emotsioonidega, et mindfulness seisundisse liikuda.
See on piisav aeg selleks, et saaks liikuda kõrgemasse dimensiooni oma meditatsiooniteel.
Meditatsiooni kursusele tulek ei eelda varasemat meditatsiooni kogemust. Teretulnud on kõik, kes tahavad meditatsiooni seisundit sügavamalt tunda saada.

PIKAAJALINE MEDITATSIOONIKURSUS LOOB meelerahu, rõõmu, enesekindlust, julgust (sh esinemisjulgust) jne.

Meditatsiooni kursuse sisu.

Käsitleme ainult valgustunud meistrite (Lao Tzu, Buddha, Osho, Gurdijeff, Krishnamurti) nägemusi ning teeme ainult nende meditatsioone ja tehnikaid, sealhulgas erinevaid OSHO aktiivseid meditatsioone®. Need on tehnikad, mis ei vii sind kunagi endast eemale, vaid viivad su enese juurde, endaga kontakti. Usaldus, kindlus- ja turvatunne saavad tekkida ainult iseendaga kontaktis olles. Seepärast  on need meditatsioonid ja tehnikad tõelised. Valgustunud meistrid teadsid, mida nad maailmale kinkisid.

Kogemusvideod selle kursuse kohta on siin

Koolituse programm

meditatsiooni olemus, uuringud ja müüdid
meditatsioon = mõistusepeegli puhastamine
vaatleja – tunnistaja ja mindfulness seisund
takistused mindfulness seisundi saavutamisel
pingete tekkimise psühholoogia
kas mõttetegevust saab juhtida? kui, siis mil moel?
Kas mõttepauside loomine või juhtumine?

emotsioonid ja enesetunnetus – seosed meditatsiooniga
emotsioonide olemus ja väljendamine
kas emotsioone saab valitseda?
vaimne ja emotsionaalne tasakaal
suhtumine issendasse: enese väärtustamine, enesehinnang, eneseusaldus ja enesearmastus
emotsioonide toit – suhted ja suhestumine teistega
emotsionaalne kaugjuhtimispult – mis see on?

ego olemus ja areng
7 ust ego sisenemiseks
kannatuse loomise mehhanism
ego tugevdamise – nõrgendamise teed ja võimalused
egotuse seisund

identifitseerimine mõtete, emotsioonide ja kehaga
keha kui indikaator ja keha olevikulisus
keha – panipaik, mineviku säilitaja. Lihasmälu

hirm, ärevus, stress
“võitle või põgene” – instinktivsest kaitsest destruktiivse seisundini
hirmu, viha ja armastuse omavahelised seosed

üksindus, usaldus, armastus, vabadus, vaikus
väärarusaamad ja -tõlgendused
kuidas tekib üksildus
kas usaldus sõltub välisest?
armastuse 4 kihti
negatiivne vabadus, positiivne vabadus ja lihtsalt vabadus
vaikuse äratundmine

elu ja eksistents
elu kui võimalus
teadvuse eri seisundid
spirituaalse maailma tähtsaim sõna – tunnistaja

virgumine, valgustumine, ärksus
virgumise 3 olulist tegurit

tšakrasüsteem ja 7 tšakra rollid
6-nda tšakra eriline roll inimese elus
energiate transformeerumine

siin ja praegu, kohalolu
ajatelg: minevik – olevik – tulevik
autentsus
jah-suunaline elu ja ei-suunaline elamine
reaktsioonid ja vastused
sisemine teadmine, intuitsioon

Koolituse ajakava saab vaadata siit

Miks meditatsiooni kursusele tulla ja meditatsiooni teed käia?

Nagu eespool kirjas – elukvaliteet muutub märgatavalt!
Igapäevaelus vähenevad isiklikud probleemid. Kui enne tegid sageli sääsest elevandi, siis nüüd need elevandid muutuvad uuesti sääskedeks tagasi.
Vähenevad emotsionaalsed pinged, stress, ärevus tuleviku ees jne.
Meditatsiooni seisundis toimub justkui iseeneslik pingete vabastamine ja tulemuseks on emotsionaalne tasakaal. Võiks öelda, et sekund meditatsiooni seisundi kogemist annab suurema puhkuse kui 10 ööd normaalset und.
Mediteerimine muudab palju su suhtumist ellu, situatsioonidesse ja iseendasse. Samm-sammult edasi liikudes “sulandub” meditatsiooni seisund sinu igapäeva ellu, kasvab üldine heaolu, toimub armastuse kasv, eneseusalduse kasv ja suureneb kindlustunne. Tänapäeva maailmas on väga oluline sisemist kindlustunnet omada. Meditatsiooni kursus annab sulle need kogemused.

Mis igapäevaelust edasi ulatub – see on arengu kõrgeim etapp

Kujuta seda ette, kui oled raskelt väsitavalt teekonnalt lõpuks kodusoojusesse jõudnud…. Mis tunne on? Mis sind valdab? See ongi see.
Aina rohkem jääb torm merel vaiksemaks ja aina rohkem muutub sisemine rahu ja tasakaal sinu sees peegelsiledaks järvepinnaks. Mis sellega kaasneb – ei ole raske ette kujutada. Buddhasus on meis kõigis. Kui palju ja kas me sinnani jõuame, see on meie endi teha. Vaikus koos püsiva sisemise heaolu ja rõõmuga, teadlik elamine, armastus, usaldus, enesearmastus, enesekindlus, enseusaldus… Lõõgastumine, üldine heaolu, rahu ja rõõm.

Registreeru kursusele