Meditatsiooni kursus iseendale

Meditatsiooni kursus: teooria ja OSHO aktiivsed meditatsioonid.

Meditatsiooni õppimiseks on võimalik valida 2 teed:
1) 14 kuuline õpe: 22 aprill 2023 – 9. juuni 2024 või
2) teine variant, 9 kuuline õpe: 22 aprill – 3 detsember 2023.
Õpe toimub enamasti 1xkuus L ja P

Meditatsiooni kursusel räägime psühholoogia seostest meditatsiooniga, teeme OSHO aktiivseid meditatsioone. See on piisavalt pikk meditatsiooni kursus, et su elu muutuks rõõmsamaks, paremaks, sina ise armastavamaks ja armastust vastu võtvamaks. See on piisav aeg, et Sa tunnetaksid, kuidas turvatunne, mida enne väljaspoolt otsisid ja mis seal kunagi olla ei saa, hakkab kasvama sinu enese sees, kuidas su elu kvaliteet muutub hoopis teiseks, kuidas eneseusaldus tekib ja enesekindlus suureneb.

Sel kursusel tekib selgus, mis on tõeline meditatsioon, kuidas inimpsüühika sellega seotud on, mida saame ja mida ei saa teha oma mõtete virr-varriga ning emotsioonidega, et mindfulness seisundisse liikuda. See on piisav aeg selleks, et saaksid liikuda kõrgemasse dimensiooni oma meditatsiooniteel. Meditatsiooni koolitusele tulles pole vahet, kas sa oled enne meditatsioone teinud või tahad tulla esimest korda kogema.

Meditatsiooni kursuse sisu.

Käsitleme ainult valgustunud meistrite (Lao Tze, Buddha, Osho, Gurdijeff, Krishnamurti) nägemusi ning teeme ainult nende meditatsioone ja tehnikaid, sealhulgas erinevaid OSHO aktiivseid meditatsioone®. Need on tehnikad, mis ei vii sind kunagi endast eemale, vaid viivad su enese juurde, endaga kontakti. Usaldus, kindlus- ja turvatunne saavad tekkida ainult iseendaga kontaktis olles. Seepärast  on need meditatsioonid ja tehnikad tõelised. Valgustunud meistrid teadsid, mida nad maailmale kinkisid.

Koolituse eri võimalused

Mõlemad meditatsiooni õppe variandid toimuvad koos Meditatsiooni õpetajate väljaõppe grupiga. 
Valides 14 kuulise õppe, õpitakse sama progammi alusel, mis on ka Meditatsiooni õpetajate väljaõppe programmisk, saadakse sertifikaadid, aga need ei kohusta hakkama meditatsiooni õpetajakas. Lihtsalt on saadud kogeda väga põhjalikku õpet iseenda jaoks. Sertifikaadid ei aegu – kui kunagi tekib soov siiski oam gruppe luua või eraseansse pakkuda meditatsiooni alal, siis on selleks õigus olemas.
Valides 9 kuulise õppe, toimub õpe samas õppegrupis, aga lõpeb ära peale 9 kuud.
NB! 9 kuulisele meditatsiooni kursusele õppima tulijate arv on piiratud põhjusel, et liitgrupp liiga suureks ei läheks.

Miks üldse meditatsiooni kursusele tulla ja meditatsiooni teed käia?

Nagu eespool kirjas – elukvaliteet muutub märgatavalt!
Igapäevaelus vähenevad isiklikud probleemid. Kui enne tegid sageli sääsest elevandi, siis nüüd need elevandid muutuvad uuesti sääskedeks tagasi.
Vähenevad emotsionaalsed pinged, stress, ärevus tuleviku ees jne.
Meditatsiooni seisundis toimub justkui iseeneslik pingete vabastamine ja tulemuseks on emotsionaalne tasakaal. Võiks öelda, et sekund meditatsiooni seisundi kogemist annab suurema puhkuse kui 10 ööd normaalset und.
Mediteerimine muudab palju su suhtumist ellu, situatsioonidesse ja iseendasse. Samm-sammult edasi liikudes “sulandub” meditatsiooni seisund sinu igapäeva ellu, kasvab üldine heaolu, toimub armastuse kasv, eneseusalduse kasv ja suureneb kindlustunne. Tänapäeva maailmas on väga oluline sisemist kindlustunnet omada. Meditatsiooni kursus annab sulle need kogemused.

Mis igapäevaelust edasi ulatub – see on arengu kõrgeim etapp.

Kujuta seda ette, kui oled raskelt väsitavalt teekonnalt lõpuks kodusoojusesse jõudnud…. Mis tunne on? Mis sind valdab? See ongi see.
Aina rohkem jääb torm merel vaiksemaks ja aina rohkem muutub sisemine rahu ja tasakaal sinu sees peegelsiledaks järvepinnaks. Mis sellega kaasneb – ei ole raske ette kujutada. Buddhasus on meis kõigis. Kui palju ja kas me sinnani jõuame, see on meie endi teha. Vaikus koos püsiva sisemise heaolu ja rõõmuga, teadlik elamine, armastus, usaldus, enesearmastus, enesekindlus, enseusaldus… Lõõgastumine, üldine heaolu ja rõõm.

Meditatsiooni kursuse teemad

Meditatsiooni alased uuringud

Mõtlemine ja seosed meditatsiooniga

Emotsioonid – mis need tegelikult on?

Kannatuse loomise mehhanism

Meditatsiooni seisundi kvaliteedid

Teadvuse eri seisundid. Elu ja eksistents. Energia

Meditatsiooni kursuse ajakava

Meditatsiooni kursus algab 22.aprillil ja lõpeb 3 detsembril 2023.

2023
22 – 23 aprill
27 – 28 mai
16 – 18 juuuni Meditatsiooni ja eritehnikate laager Neilijärvel
15 – 16 juuli
12 – 13 august, õpe zoomis (online)
9 – 10 september
21 – 22 oktoober
4 – 5 november
1 – 3 detsember Meditatsiooni ja eritehnikate laager (2-3 päeva, täpsustub)

Need on esimese 9 kuu teemad, kes tuleb 14 kuulisele meditatsiooni koolitusele, siis ülejäänud õpe ühtib Meditatsiooni õpetaja koolituse õppekaa ning ajagraafikuga ja saab näha SIIT

Meditatsiooni kursusele registreeruminemeditatsioonikool@gmail.com

    Registreeru kursusele