Meditatsiooni kursus iseendale / 8 päevane õpe

Üldinfo

Meditatsiooni 8 päevane õpe toimub ajavahemikus 27 okt. – 3 dets. 2023

Sellel kursusel kogetakse läbi iseenda, kuidas meditatsioonid mõjuvad ning mida teevad – saadakse palju isiklikke kogemusi.

Ajakava ja koht:
Õpe toimub:
27 – 29 okt. (27 – reedel toimub õpe zoomis ja L+P ruumis)
25 – 26 nov. (ruumis)
1 – 3 dets. Suur mindfulness ja meditatsiooni laager Nelijärvel (majutuse ja toitlustusega)

Ruumi asukoht: Tao keskus, Rotermanni 2, Tallinn

NB! kes on väga kaugelt ja soovivad läbi zoomi osaleda, siis ka selle võimaluse osas saame rääkida, v.a. laager. Laagris zoomi vahendust ei toimu

Sel kursusel saad rohkem selgust selle kohta, mis on tõeline meditatsioon, kuidas inimpsüühika sellega seotud on, mida saame ja mida ei saa teha oma mõtete virr-varriga ning emotsioonidega, et mindfulness seisundisse liikuda. Räägime sellistest psühholoogilistest aspektidest nagu mõtlemise protsess, emotsioonid, suhted, ego jm. ning kuidas need on seotud meditatsiooniga.

Teeme OSHO aktiivseid meditatsioone ning laagris teeme ka mitmeid tuhandeid aastaid vanu iidseid tehnikaid. Eelmises laagris oli üle 100 osaleja – energia oli väga võimas ja kandev.

Mediteerides muutub elu rõõmsamaks, eneseusaldus ja kindlsutunne, mida vahel ekslikult väljaspoolt otsitakse ja mis seal kunagi olla ei saa, hakkab tasapisi kasvama sinu enese sees, tunda saab elu kvaliteedi muutusi…

Meditatsiooni koolitusele tulles pole vahet, kas sa oled enne meditatsioone teinud või tahad tulla esimest korda kogema.

Meditatsiooni kursuse sisu.

Käsitleme ainult valgustunud meistrite (Lao Tze, Buddha, Osho, Gurdijeff, Krishnamurti) nägemusi ning teeme ainult nende meditatsioone ja tehnikaid, sealhulgas erinevaid OSHO aktiivseid meditatsioone®. Need on tehnikad, mis ei vii sind kunagi endast eemale, vaid viivad su enese juurde, endaga kontakti.
Usaldus, kindlus- ja turvatunne saavad tekkida ainult iseendaga kontaktis olles, seepärast  on need meditatsioonid ja tehnikad tõelised. Valgustunud meistrid teadsid, mida nad maailmale kinkisid.

Miks üldse meditatsiooni kursusele tulla ja meditatsiooni teed käia?

Mediteerimine muudab suhtumist ellu, situatsioonidesse ja iseendasse. Samm-sammult edasi liikudes “sulandub” meditatsiooni seisund inimese igapäevaellu, kasvab üldine heaolu, toimub armastuse kasv, eneseusalduse kasv ja suureneb kindlustunne. Tänapäeva maailmas on väga oluline sisemist kindlustunnet omada.

Mis igapäevaelust edasi ulatub – see on arengu kõrgeim etapp.

Kujuta seda ette, kui oled raskelt väsitavalt teekonnalt lõpuks kodusoojusesse jõudnud…. Mis tunne on? Mis sind valdab? See ongi see.
Aina rohkem jääb torm merel vaiksemaks ja aina rohkem muutub sisemine rahu ja tasakaal sinu sees peegelsiledaks järvepinnaks.
Mis sellega kaasneb – seda ei ole raske ette kujutada. Buddhasus on meis kõigis. Kui palju ja kas me sinnani jõuame, see on meie endi teha.
Vaikus koos püsiva sisemise heaolu ja rõõmuga, teadlik elamine, armastus, usaldus, enesearmastus, enesekindlus, enseusaldus… Lõõgastumine, üldine heaolu ja rõõm.

Meditatsiooni kursusele registreerumine

Meditatsiooni kursusele registreerumine: meditatsioonikool@gmail.com