Eesti Meditatsioonikool on eriline kool – sel pole ei lõppu ega algust ja alustada saab igal ajal. Kool on mõeldud kõigile, kogemustest olenemata.

Kui küünlaleek tuua pimedasse ruumi, siis pole enam pimedust, pimedus kaob. Nii on ka mediteerimisega. Valgus = teadlikuks saamine.

Mida teadlikumaks Sa saad, seda vähem on Sul hirme, seda vähem oled mõjutatav ja manipuleeritav teiste poolt, seda kindlamalt sammud iseenda rõõmsat teed: tead, kuhu Sa lähed, mille võtad ning mille jätad…

Mis on meditatsioon?

Puhas teadvus. Seisund, kus peegel ei peegelda mitte midagi, ometi oled 100% teadlik  iseenda olemasolust.
Meditatsioon on täielik sisemise vaikuse seisund, sisemise selguse seisund. Võiksin selle kohta öelda, et sul on “niisugune tunne nagu võiks olla õhul”. Kui kujutleda ette, mis see olla võiks, siis probleemitu, mõteteta, emotsioonideta; kerge, õhuline…. See ongi heaolu. Mis aga õhust erinev on – selles seisundis oled Sa täiesti teadlik iseenda olemasolust.
1000 kordi rohkem oled Sa teadlik sellest, et “Sina oled”, kui igapäevaelus ringi rutates, kus enda täiesti ära unustad, ja kus on vaid mõtted: mida ja kuna peab midagi tegema, planeerimine, emotsioneerimine jne. Justkui elu libiseb mööda ja hommikust saab õhtu nii et pole märganudki. Igapäevasus täis mõttetut tormlemist…

Selles seisundis on su tunnetus ehe ja tugev “ma olen”

Niisiis on mediteerimise seisund on puhtus, tühjus – õhulisus, õhu moodi olek. Kui mõelda näiteks palvetele, mida inimesed aegajalt harrastavad, siis palves on alati keegi, kellega räägitakse (jumal, eksistents jm) – see on “lärmakas”.

Kui just ei palvetata oma seisundiga, ilma sõnadeta – see on siis hoopis teine asi. See on tänulikkus ja hardus, kohalolu ja vaikus, mis justkui täidab su kogu olemuse nagu vedelik su kehas – kõikjal samaaegselt, eraldamatult – ainult tunnetatav ühtne olemine.
Enamjaolt aga kasutatakse palves sõnu. Sama ka manifesteerimisega.
Kui ilmneb sõna, on kohe selle taga olemas ka mõte. Meditatsioon aga algab sealt, kus mõte teeb pausi. Meditatsioonis ei ole monoloogi ega dialoogi, ei ole objekti ega subjekti. Vaikus vaid. Puhta teadvuse seisund.

Kui sa seda koged, siis näed sa omaenese tõelist “nägu”

Buddha heitis endalt palvetaja ja jäi vaid meditatsioon

Meditatsiooni seisundi poole liikumisel on abiks kõik tehnikad, mis avaldavad mõju kolmele tasandile: esmalt lõõgastavad keha, siis südame (emotsioonid) ja seejärel mõistuse (mõtted). Meditatsiooni seisund on aga siis, kui kõik kolm on totaalselt lõõgastunud. Mida kõrgemale arengutasemele oma spirituaalsel teel Sa jõuad, seda kavalamaks muutub ka Su mõistus ja mõttemaailm. Tõelise mõttepuhkuse saavutamiseks on oluline et kasutaksid õigeid vahendeid.

Kui see hetk jõuab, tunned selle ilmeksimatult ära , sest see on täiesti erinev senikogetud lõõgastustest.

*
Selles seisundis on tasakaal ja vaikne rõõm, heaolu ja rahu. Kõik toimub veelgi suurema tähelepanu ja intensiivsusega kui enne, sest rahutus, kärsitus, mure ja hirm ei valitse enam Su üle. Sa oled avatud, vastuvõtlik ja vaba.

Meditatsioon on väga isiklik kogemus, igaüks liigub omas tempos. Eesti Meditatsiooni Kool aitab Sind sel teel erinevate kursuste ja eraseanssidega, toetades Sinu spirituaalset kasvu ja heaolu. Et meditatsioon on väga isiklik “asi”, väga erineva tempoga ja selleks valmisolu on oluline, on suurepärane viis seda teha võimalikult sobival moel.
Eesti Meditatsiooni Kooli kursused ja eraseansid toimuvad ka onlines ja kui tekib küsimusi, on alati võimalik konsulteerida. Ka paljud erinevad nõustamisseansid on onlines võimalikud.

Iga ukse jaoks on olemas oma võti ja me aitame Sul leida seda ainulaadset võtit, mis juhib sind sisse meditatsiooni uksest.

Chandini Sarita, Eesti Meditatsiooni Kooli looja ja juht
Info ja reg: meditatsioonikool@gmail.com