Praktiline treeningõpe: SUHTLEMISE, PAKKUMISE (VIDEO)TREENING

See on ENESEKINDLUSE TREENING, mis on eelkõige suunatud inimestele, kes tegutsevad soovitusturunduse alal, et lihvida vajalikke PRAKTILISI OSKUSI.

MEETOD
Treenitakse grupis kindlaid oskusi, et neist kujuneks vilumused reaalse elu jaoks.

TREENINGÕPPE KIRJELDUS
Treeningõppes toimuvad paaritööd ja grupi ees esinemised, aga tehakse osaliselt ka konkreetsete tegevuste audio ehk hääle (või video) salvestusi  + analüüs, tagasiside, korrektuur, vajadusel/võimalusel uus katse jne. 

See õpe on otseses mõttes treening – mida rohkem teha, seda suurem oskus ja vilumus tekib. See ongi harjutamine, mis teeb meistriks. Nagu spordiski.

Iga olukord nagu iga inimenegi, on unikaalne ja seepärast tuleb lahendada seda olenevalt just sellest hetkest ja seda saab teha vaid teatud “pagasit” omades.
Treeningu käigus lihvitaksegi neid pidepunkte – nn. “selgroogu”, millele kõik muu edukaks tegevuseks vajalik saab toetuda ja kinnituda

NB! OSALEJATE ARV ON PIIRATUD põhjusel. et igaüks saaks intensiivselt tööd teha ja võimalikult suure kasu grupis osalemisest. Kui Sa täna tead, et tahad enda oskusi lihvida – registreeri enda jaoks kohe koht, sest kui ei tule Sina, tuleb keegi teine ja grupp saab täis. Vastutus enda eest on parim, mida Sa endale kinkida saad.

TEEMAD
esmane helistamine, kokkusaamisele kutse
suuremale esitlusele kutsumine
– eneseväljenduse lihv, sõnad-sõnad-sõnad ja mitteverbaalne käitumine
– vajaliku suhtlusõhkkonna loomine
– konkreetsuse ja selguse treening
Kuna iga asja algus ja lõpp panevad paika kogu loo, siis:
esitluse algus
esitluse lõpetamine, sulgemise oskus
– küsimuste õige esitamise viis + kuulamine, vaikuse talumise trenn!

tegelemine vastuväidetega
järeltöö (järelhelistamine)
kuidas meisterlikult jätta uks avatuks
enesetunnetus
kuidas mõjuvalt mõjuda
 “ei-dega” toimetulek; keeldumise kuulamine-kuulmine ja sellele reageerimine/vastamine

NB! kogu esitluse lihvimine ja esitlusteksti koostamise trenn
toimub kas eraldi grupiõppena või eraõppena (eraseansina). 

NB 2! Antud kursus on jätkuõpe – see tähendab, et kõik teemad ei mahu kindlasti ühte treeningpäeva. Esimene treeningpäev sisaldab: esmane helistamine, kohtumise määramine, eneseväljendus (sõnad, hääl, vajaliku suhtlusõhkkonna loomine). Analüüsime, korrigeerime, teeme läbi ja teeme uuesti läbi… Eesmärk on lihvida need oskused selliseks, et see tuleks hästi välja ka reaalses situatsioonis – reaalsele kliendile helistamisel (pakkumisel).

Praktika käigus puudutame lisaks ka mõnda olulist “lisa-asja” nagu näiteks projektsioonid jmt.

TREENINGUS ON TURVALINE
Me oleme sarnasemad kui oskame arvata. Me seisame ka samal pjedestaalil – oleme kõik samade probleemide ees. Sarnasus võimaldab meil õppida topelt: omaendi arengut vajavatest punktidest ja ka teiste omadest – see teebki treeningu eriti intensiivseks. NB! iga osalejaga sõlmitakse ka konfidentsiaalsuse leping – kõik mis treeningus toimub, jääb treeningu seinte vahele.

MIKS NIMI “TREENING”?
Oskusi tuleb treenida, ja neist saavad vilumused.
Kuid juba siis, kui õpid rohkem märkama, oled teinud suure hüppe edasi.
Selgus = teadlikkus = märkamine = taskulamp pimedas keldris. Too pimedusse valgus ja pimedus kaob. Vähenevad abitus ja hirm.

RÕHUASETUS ON PRAKTIKAL, KONKREETSETEL SUHTLUSSITUATSIOONIDEL
Paljud koolitused räägivad julgusest, vabadusest, hirmuta olekust jmt. See koolitus baseerub PRAKTILISELE LÄBI TEGEMISELE, HARJUTAMISELE – ET IGAPÄEVAELU SAAKS OLLA LIHTSAM, PAREM JA EDUKAM.

Lisaväärtusena on mul osalejatele pakkuda ka teatud tehnikaid, mis aitavad ärevust ja pinget suurepäraselt vabastada. Aga sellest lähemalt juba treeningus.

TOIMUMISE AEG :
laupäeval 17 okt kl 10.30 – 18.30 Tallinnas 

Kui on piisavalt Tallinna (või Tallinna lähikaudseid) inimesi, siis võime rääkida edaspidi ka tööpäeva õhtutel kohtumisest (3-4 tundi). Nagu käiakse ka tantsutrennis  või jõusaalis

Kui keegi ei saa grupis osaleda, siis on võimalik ka personaalne õpe üks–ühele, kas kokku saades kohapeal või onlines, kuid grupis osalemine on intensiivsem, annab kiiremaid tulemusi ning on hinnalt soodsam.

TREENINGUS OSALEMISE EELDUS
Heida endale pilk – kas Sa oled õpetatav? Lubad end juhendada? Suudad Sa kuulda ja usaldada seda, mis su enda jaoks uus esmalt tunduda võib ja võtta see siis kasutusse, et see teeniks sinu enda edu?

Kui Sa oled seda, siis tule trenni! 

See on samasugune trenn su suhtlemisoskusele ja emotsionaalsele kehale nagu jõusaal Su füüsilisele kehale.

Kui Sa otsustad tulla, otsime koos seni kasutamata jäänud võimalusi ja uusi väljavaateid.

Otsus on Sinu.

TREENINGU LÄBIVIIJAST EHK MINUST
Kuna meetod on väga spetsiifiline, siis eeldab spetsiifilist väljaõpet ka läbiviijalt, kes peab tundma nii grupidünaamikat, sügavat inimpsüühikat ja ka sotsiaalseid faktoreid; kes on treenitud detailide nägemisele ja õigele äratundmisele eri situatsioonides.

Mina olen Seeda Randroo ja minu treeneritee on olnud omajagu pikk.

Algul lõpetasin Tartu Ülikooli psühholoogi eriala ja siis lisandus sellele kaheaastane videotreeneri õpe, ning 3 aastane geštaltterapeudi õpe.

Viimased 10 aastat olen lisaks ka rahvusvaheliselt litsentseeritud meditatsioonijuht ja terapeut.

Üldine töökäik:
– üle 15 aasta (teenindus)ettevõtetes koolitamist: Videotreeningud “Suhtlemine kliendiga, soovituslik (atiivne) müük”
– üle 30 aasta individuaalnõustamist
– ligi 10 aastat erinevate enesearengu gruppide, meditatiivsete teraapiate ja mindfulness tehnikate juhendamist

MINU ISIKLIK “KRÕBEDAIM” KOGEMUS, mis on seotud hirmude ja ebakindluse vabastamisega.
Juhendasin videotreeninguid ühes suurettevõttes, kus oli 95% mehi, kelle töö üheks osaks oli klientidega suhtlemine ja ka soovitusmüük. 20 korda seisin 20-mehelise grupi ees (kokku oli neid 400), kes oma vabal päeval oleksid tahtnud minna sõbraga hoopis kalale ja rüübata mõnuga õlut, selle asemel, et mingil koolitusel osaleda. Aga käsk oli osaleda. Loomulikult seisin silmitsi tohutu pahameele ja üleoleva suhtumisega, sest selline kohustus tekitas neis suurt vastuseisu ja ärritust. Mina aga nautisin seda vastuseisu – see oli tõepoolest põnev, kuna kasutasin selle 100%liselt koolituse eesmärgi jaoks ära. Kõik, mida nad ütlesid, teenis koolituse eesmärki. Mitte midagi ei heitnud ma kõrvale, vahel isegi provotseerisin neid – et kõik ikka välja tuleks, sest kui klaas on vanat teed täis, pole võimalik ju uut teed sellesse valada. Uusi ideid saab vastu võtta niivõrd, kuivõrd on vanadest ideedest jäänud vaba ruumi. Ei rohkem.
Esimeseks kohvipausiks oli protsess jõudnud sinnani, et kala ja õlu olid hoopis meelest läinud. Huvi oli suur ja küsimusi palju. Nii juhtus kõigi 20 grupiga.

NB! Igat nn “negatiivset” asja – lauset saab ära kasutada ja tööle panna, kui sul pole hirmu, sest siis töötab su loovus, mis leiab spontaansed lahendid ja näeb erinevaid vaatenurki. Ja kui Sa ka ei oska neid asju eesmärgi heaks tööle panna, siis saab nendega ometi toime tulla nii, et see ei mõju kahjulikult ei Sulle ega Su elule.

TEEME TRENNI!

REGISTREERUMINE
meditatsioonikool@gmail.com
Iga osalejaga toimub eelnev intervjuu ja sõlmitakse konfidentsiaalsuse leping.

HIND: 70 eur
Personaalsel õppel erinev tunnihind.

Lisainfo: 56660348

NB! Ära siis unusta, et osalejate arv on piiratud

Tags: No tags