Naljanurk

Mõtlesin hakata kirja panema naljakaid lugusid ja mõistujutte, sest elu on ilus, kerge, rõõmus, mänguline ja naer on tähtis. Ka meditatsioon ei ole raske töörügamine, vaid õhuline, mänguline. Mediteerides valdab sind hea kerge tunne. Osho ütleb, “Naermise ajal ei ole võimalik mõelda”. Märka ennast – kui sa naerad, kas siis mõtted jooksevad su peas ringi? Ja meditatsioon algab, kus mõte teeb pausi. Head lugemist, naermist ja mediteerimist

Lugu nr 1

Kloosrisse saabus mees, et endaga kõvasti tööd teha ja valgustuda….
Kloostriülem võttis ta vastu, andis talle väikese ruumi voodikohaga ja lisas: “Jäta meelde, me räägime siin vaid kord 6 aasta jooksul”.
*
Kuus aastat said mööda. Kloostriülem kutsus mehe enda juurde ja küsis, et kas ta tahab midagi öelda. “Jah”, vastas mees, “mu voodi on liiga kõva.”
“Olgu, lasen su voodi välja vahetada”, vastas kloostriülem.


*
Möödusid järgmised kuus aastat. Kloostriülem kutsus mehe uuesti välja ja küsis jälle, et kas ta tahab midagi öelda. “Jah”, vastas mees,”mehed, kes uue voodi tõid, lõhkusid akna ära. Toas on liiga külm.”
“Selge”, ütles kloostriülem, “lasen korda teha”.
*
Möödusid järgmised kuus aastat. Kloostriülem lasi jälle mehe enda juurde kutsuda ja küsis jällegi, et kas ta tahab midagi öelda. Mees avas suu, kuid kloostriülem peatas ta: “Ära ütle midagi. Sul on kogu aeg midagi häda. Parem on, kui sa kloostrist lahkud.”