Miks mediteerida?

Miks mediteerida? Mida mediteerimine “annab”? Mida meditatsioon teeb?

Miks mediteerida?

Sest mediteerimine “annab” igapäevaelusse kindlust.
Sellises rahutus ja ärevas maailmas on see äärmiselt oluline kvaliteet – tunda end tasakaalus, rahus, mitte lasta hirmudel enda üle võimust võtta….  Kui Sinus on kindlus, siis Sa tead, mida Sa teed, kuhu lähed, kuidas elad. Kui Sinus on kindlus, siis Sind ei kõiguta see, mis toimub ümberringi. Sa oled otsusekindel ja tunned õiged otsused ära. Sa tegutsed tasakaalukalt ja Sinust kiirgab väja ka teistele, sh oma lastele ja lähedastele kindlust, mis mõjub ka neile rahustavalt.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse armastust. Meditatsioon on armastusega
väga tugevalt põimunud: mida rohkem meditatsiooni, seda rohkem armastust. Meditateerija süda on armastav. Samuti avardub mediteerija armastuse vastuvõtmisele. Armastus kasvab lineaarselt mediteerimisega.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse naeru ja rõõmu. Elu ei ole tõsine asi – vaata loodust, kuidas liblikas lendab või lind laulab. Ainult inimene on teinud oma elu raskeks, väites et “Kes ütles, et elu peab kerge olema”. Aga – elu on kerge ja rõõmus. Kuidas saaks olla raske elu elamist väärt? Me oleme end ise lõksu pannud. Meditatsioon on samuti kerge ja rõõmus. Siingi on müüt, et meditatsioon on vaevarikas “asi”, aga on aeg see unustada ja elada looduse ning loominguga kooskõlas. Mediteerida on vaja kerge pühitseva südamega. Meditatsioon on kui tants, muusika, laul, kaunis poeem. Meditatsioon on liblika lendlemine. Kas teadsid, et kui Sa südamest naerad, siis mõte peatub? Pane tähele järgmine kord, kui naerad südamest. Ehk meil ongi nii rasked ja tihked mõtted seepärast, et me oleme vähe naernud? Oli müstik, kes valgustus naerdes – ja ta rändas oma jüngritega ringi päevast päeva külast külasse ja nende naer ei lakanud. Nad ainult naersid. Ja selle meistri juures valgustus kõige rohkem jüngreid.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse spontaansust ja loovust, Meditatsioonis tekivad värsked uued ideed. Paljud on loonud oma etttevõtted või täiendanud olemasolevaid. Tekivad uued põnevad ideed, millest ei osanud mõeldagi enne. Tekivad lahendused olukordadele, mis tõesti ka toimivad. Kõik on värske. Ei ole enam copy-paste: samad küsimused, samad katsetused, samad mõtted, uskumused… Kõik on uus! Ka suhted muutuvad justkui uueks – hakkad nägema uute silmadega.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse aega. Nii kummaline kui see ka ei tundu ja ebaloogiline, siis need kes mediteerivad tunnevad, et neil on rohkem tekkinud aega. Ometi on võetud oma igapäeva rutiinist aega mediteerimisele (mida enne ei tehtud), jääb siiski aega päevas üle, mida enne jäi puudu. Ebaloogiline aga fakt. Kuidas põhjendada? Sellega ehk, et selles seisundis, millega Sa peale mediteerimist toimetad, kõik “lendab” Su käes. Teed kõiki samu asju, aga efektiivsemalt ja hea rõõmsa enesetundega.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse sallivust. Ei hinda enam ennast ja teisi kriitiliselt, ei võrdle. Kõik see loob probleemituma elu. See vähendab ka emotsioone, sest need tekivad ainult võrdlemise ja hinnangute andmise tulemusena. Elu muutub palju elamisväärsemaks ja rõõmsamaks. Südamel hakkab hea ja Su suhete kvaliteet muutub.

Miks mediteerida?

Mediteerimine “annab” igapäevaelusse palju palju muudki.

*
Mediteerimise võimalused: 

kui tahad õppida endale ja pisut põhjalikumalt, et ikka selgeks saaksid: VAATA
kui tahad õppida endale + võib olla kunagi olla ise ka meditatsiooni õpetaja: VAATA
kui Sa elad Tallinnast kaugemal/ aktiivmeditatsiooni võimalus, osalemine läbi online:: VAATA
kui tahad tulla mindfulness ja meditatsiooni suurde suvelaagrisse kauni looduse rüppe: VAATA

*
Kirjuta julgelt ja küsi või reegistreeru: meditatsioonikool@gmail.com