VAIKUSEOTSINGUD: retriit, mindfulness, meditatsioon

Sa tunned, et oled justkui väsinud sellest igapäeva pinnapealsusest, kuskil peaks ju olema midagi enamat…. Sa otsid justnagu midagi taga ….

Alustame üheskoos liikumist VAIKUSEOTSINGU TEEL.
Mindfulness; meditatsioon; heaolu….

Praktiseerime iidseid ning mõjuvõimsaid tehnikaid, mis saadavad Sind vaikusse ja valgusse; nägemisse ja mõistmisse. Meie sooviks on teha neist päevadest sellised päevad, et oleks võimalik kogeda senikogematut.

Esimene kord toimub jõulukuu keskel
15 – 16 dets. ZEN Keskuses, Põlvamaa metsade rüpes.
Vahetult sellele, on võimalik end sügavaks nädalavahetuseks juba ette valmistada, osaledes kahel eelõhtul Tallinnas toimuvatel meditatsiooniõhtutel: 13 (N) ja 14 (R) dets. kl 18.15 – 20.00 (vt avalehel MEDITSTSIOONIÕHTUD infot)

Kui oled enda jaoks saanud selguse, et soovid avada seda väravat, siis tule vaikuseotsingule.

Oluline on endaga kaasa võtta pühendumine.

Kui eksistents tahab, siis saavad need retriidid regulaarseteks ja retriitide vahepeal hakkab toimuma individuaalne tehnikate praktiseerimine ja kaugjuhendus: tehnikate lihvimine ning kerkinud küsimuste lahendamine.
Juhendajad:
CHANDINI SARITA, Eesti Meditatsiooni Kooli looja
Chandini Sarita on OSHO sannyas nimi ehk teisisõnu on Sarita OSHO õpetuse ning maailmavaate sügav järgija.
Sarita isiklik meditatisoonitee sai alguse 2006 aastast. Tänu pikale enesearengule, regulaarsele mediteerimisele ning paljudele kursustele, omab Sarita täna sügavaid isiklikke kogemusi erinevaist teadvuse seisundeist.
Sarita rahvusvahelised sertifikaadid lubavad tal juhendada meditatsioone ja selliseid OSHO meditatiivseid teraapiaid nagu “Müstiline Roos”;  “No Mind”; “ Tuletades meelde unustatud keele, rääkides oma KehaMõistusega”, aga samuti ka “Enesehüpnoosi sügavamaks meditatsiooniks”.
Sarita on juhendanud palju kursusi, laagreid, meditatsioone ja teraapiagruppe.
Lähemalt saab lugeda avalehelt  JUHENDAJAD alt
SONA, Zen Keskuse looja
Sona on OSHO õpetuse järgija alates 44 eluaastast ja omab laia ning sügavat meditatsiooni kogemust. Ta elas OSHO eluajal kõikides OSHO kommuunides, kus oli ka tearapeut. Ta õpetas meditatsioone Venemaal, kus ka elas 7 aastat.
Sona on sakslanna, kes tuli Eestisse elama, tundes otamatult ära, et see paik on ta jaoks bäga kodune ning armas. Siin on Sona elanud juba 9 aastat, mis on piisavaks ajaks, et mõista mis toimub siin maal ja millest inimesed siin läbi peavad minema nende ekstreemmuutuste tõttu. Sona on rajanud Põlvamaa metsade vahele kauni Zen Keskuse.
Ajagraafik:
L kl 12.00 – 22.00
P kl 8.00 – 15.00
Hind:
115 eur (hommikusöök ja majutus sisaldub hinnas)
mitmekesi – hind 100 euri igaühele

Lisainfo:
kaasa võtta:
– moonakott: mediteerides palju ei ole vaja, ja igaüks ise teab, mis talle sobib.Soovituslikult midagi kerget. Head on juurviljad, puuviljad, pähklid, lahja juust, leib… Sooja teed valmistame kohapeal ja hommikusöök on hinna sees.
– magamiskott (või tekk) + padjapüür

Transport: rong väljub laupäeval Balti jaamast kl 8.13
Täpse asukoha info jm. saadame registreerunutele meilile.
Registreeru või küsi, kui on küsimusi: meditatsioonikool@gmail.com

Retriit = tagasitõmbumine kärast, et tegeleda iseendaga, kohtuda iseendaga süvitsi.

Sõna “mindfullness” on tänapäeval sageli kasutusel. Mida aga see tõeliselt tähendab, mis on tegelikult “mindfullness”, ning kuidas sellesse erilisse seisundisse liikuda – sellele me oma tähelepanu pööramegi.

Selline on Zen Keskus, mis toetab meid sel vaikuseotsingu teel. Õue peal on maju veel, aga see on meie meditatsioonimaja.